Microsoft

A na Dzień Dziecka zainstalujesz Windowsa. Na telefonie z Androidem

Jakub Szczęsny
A na Dzień Dziecka zainstalujesz Windowsa. Na telefonie z Androidem
32

Jak zapowiadano, tak uczyniono. Xiaomi nie przyłożył się co prawda w żaden sposób do prac nad ROM-em Windows 10 dla swojego flagowca (wydano na to tylko zgodę), Microsoft natomiast wraz ze społecznością skupioną wokół urządzenia opracował już specjalną wersję mobilnych okienek, która wystartuje na u...

Jak zapowiadano, tak uczyniono. Xiaomi nie przyłożył się co prawda w żaden sposób do prac nad ROM-em Windows 10 dla swojego flagowca (wydano na to tylko zgodę), Microsoft natomiast wraz ze społecznością skupioną wokół urządzenia opracował już specjalną wersję mobilnych okienek, która wystartuje na urządzeniu bazowo przygotowanym pod Androida. Entuzjaści tego rozwiązania z Chin z Windows będą mogli cieszyć się już w Dzień Dziecka - a zatem 1 czerwca. Niestety, program nie będzie dostępny dla osób spoza tego kraju.

Każdy, kto posiada Xiaomi Mi 4 ma możliwość przetestowania Windows 10 pracującego na tym urządzeniu. Oczywiście nie przełoży się to na większą popularność systemu, ale może stanowić pewną wskazówkę - Microsoft może w przyszłości pracować nad podobnymi rozwiązaniami dla innych urządzeń. Nie spodziewam się, że w jakikolwiek sposób wpłynie to na pozycję Windows na rynku urządzeń mobilnych, ale cóż. Czemu nie? Pretendentami do bycia kolejnymi urządzeniami, na których będzie można tak zainstalować Windows 10 mogą być m. in. ZTE Nubia 9 oraz inne chińskie propozycje.

Jak widać na filmie, Mi 4 działa bardzo płynnie pod kontrolą Windows 10. Smartfon wyposażony jest w wydajnego Snapdragona 801 z czterema rdzeniami taktowanymi zegarem 2,5 GHz oraz 3 GB pamięci RAM.

Jak wspomniałem wyżej, nie sądzę, by Microsoft podszedł poważnie do kwestii instalacji Windows na urządzeniach z Androidem. Trudno byłoby zachęcić użytkowników do instalacji tego oprogramowania na własnych urządzeniach - zwłaszcza, że niektórzy użytkownicy smartfonów często nawet nie mają pojęcia o tym, że korzystają z takiego inteligentnego urządzenia. Konsumenci nowych technologii przede wszystkim chcą, by ich urządzenia działały - nie w głowie im instalowanie alternatywnego oprogramowania w smartfonach.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu