Microsoft

Uważasz, że Windows 10 będzie tańszy od poprzedników? Możesz się nieco przeliczyć

Jakub Szczęsny
Uważasz, że Windows 10 będzie tańszy od poprzedników? Możesz się nieco przeliczyć
124

Przez pierwszy rok upgrade do Windows 10 będzie absolutnie darmowy, o ile posiadamy ważną licencję na system Windows 7 lub Windows 8. Starsze wersje systemu nie zostały objęte programem promocyjnym, a i koniec końców okazało się, że pirackie kopie nie będą czynione legalnymi. Microsoft wysłał nam sp...

Przez pierwszy rok upgrade do Windows 10 będzie absolutnie darmowy, o ile posiadamy ważną licencję na system Windows 7 lub Windows 8. Starsze wersje systemu nie zostały objęte programem promocyjnym, a i koniec końców okazało się, że pirackie kopie nie będą czynione legalnymi. Microsoft wysłał nam sporo bardzo niejasnych sygnałów dotyczących tego, jak będzie wyglądać kwestia licencjonowania nowego systemu i parę rzeczy trzeba było odkręcić.

Okazuje się, że otrzymaliśmy pierwsze informacje na temat ceny oraz daty wypuszczenia Windows 10 na rynek. Oferta, która pojawiła się na Newegg, znanym m. in. w USA sklepie z oprogramowaniem oraz podzespołami bazowymi wskazuje, że nowa wersja systemu Microsoftu pojawi się na całym świecie 31-go sierpnia. Oferta przedstawia Windows 10 Pro w wersji OEM, która kosztować ma $149,99 - czyli mniej więcej tyle, ile kosztują obecnie wersje OEM Windows 8.1 oraz Windows 7. Rzekłbym, że całkiem drogo - spodziewaliśmy się zupełnie czegoś innego.

Windows 10 ma wejść w fazę RTM jeszcze w czerwcu - jak na razie opinie ekspertów oraz obserwatorów rynku nowych technologii są niesamowicie przychylne dzięki nowemu podejściu Microsoftu do kwestii przenikania się dwóch interfejsów - dotykowemu oraz desktopowemu. Te będą nadzorowane przez tryb Continuum, który w zależności od podłączonych urządzeń wejściowych będzie dostosowywać interfejs użytkownika. Głównym powodem, dla którego Microsoft nieco zyskał w oczach ekspertów oraz konsumentów jest fakt udostępnienia programu Windows Insider, dzięki któremu użytkownicy mają okazję przetestować system jeszcze przed tym, jak trafi on na półki sklepowe. Microsoft dzięki temu natomiast zbiera bardzo cenny dla niego feedback - tego brakowało w poprzedniej wersji okienek.

Nowy system Microsoftu obejmuje także inne urządzenia - telefony komórkowe, konsole, tablety, a także małe urządzenia terminalowe (te będzie obsługiwać Windows 10 IoT).

Grafika: 1, 2

Źródło: WinBeta

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu