Netflix

Na to czekaliście przez ostatnie miesiące! Pełny zwiastun i data premiery Wiedźmina od Netflix!

Konrad Kozłowski
Na to czekaliście przez ostatnie miesiące! Pełny zwiastun i data premiery Wiedźmina od Netflix!
29

Najbardziej wyczekiwana premiera tego roku na Netflix już w grudniu. Serwis zaprezentował dzisiaj pełny zwiastun i podał datę premiery serialu Wiedźmin!

Zgodnie z oczekiwaniami, Netflix zaprezentował dziś pełny, ponad dwuminutowy zwiastun serialu Wiedźmin, w którym główną rolę gra Henry Cavill. Tak obszernego spojrzenia na kluczową postać serialu jeszcze nie mieliśmy i muszę przyznać, że jeśli do tej pory mogłem czuć się nieprzekonany do jego kreacji, tak teraz zmieniłem zdanie i uważam, że był to właściwy wybór. Jestem ciekaw, czy podobną opinię będę miał po seansie 1. sezonu Wiedźmina.

Data premiery Wiedźmin na Netflix

Jak spekulowano wcześniej, Wiedźmin zadebiutuje na Netflix 20 grudnia. Data ta przewijała się we wcześniejszych plotkach, natomiast stała się niemal pewna, gdy dowiedzieliśmy się, że w okolicach 16-17 grudnia organizowane będą pokazy specjalne pierwszych odcinków na różnych wydarzeniach. Tak więc już jest jasne - chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia dostaniemy cały 1. sezon Wiedźmina na Netflix.

Zwiastun serialu Wiedźmin - amerykańskie widowisko!

Nikogo nie powinno dziwić, że Wiedźmin nie będzie serialem uginającym się od słowiańskiej atmosfery, muzyki i kreacji. Wysokobudżetowa produkcja w dużym stopniu opiera się na prozie Sapkowskiego, ale jest to projekt, który ma dotrzeć do szerokiego grona odbiorców w każdym zakątku świata i przypaść im do gustu, niezależnie od tego, czy mają za sobą lekturę książek lub kilka dłuższych sesji z grami, czy nie. To widać po zwiastunie, który ukazuje jak dużo materiału pochodzi z książek, ale jednocześnie jak wiele kwestii zostało ujętych na nowo lub zostało wprowadzonych przez twórców serialu.

Informacje o obsadzie - w postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill (Mission Impossible - Fallout, Liga Sprawiedliwości), a w pozostałych głównych rolach wystąpią  Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia) jako Ciri. W pozostałych rolach pojawią się: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist, Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako Myszowór, MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) jako Tissaia, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla, Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina, Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit) jako Renfri, Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike) jako Jaskier, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Maciej Musiał (1983) jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara oraz Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu