Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Netflix

Oto obsada "Wiedźmina" od Netflix! Są zaskoczenia?

AL
Albert Lewandowski
65

Ten moment wreszcie nadszedł. Po castingach, dyskusjach oraz kłótniach w komentarzach, wreszcie Netflix oficjalnie ogłosił obsadę dla nowego serialu "Wiedźmin", który to naturalnie bazuje na książkach Andrzeja Sapkowskiego.

Obsada "Wiedźmina" już bez tajemnic

Trzeba przyznać, że dawno w Polsce nic nie zagwarantowało gorętszych dyskusji niż właśnie wybór aktorów do ról w serialu opartego na bestsellerowej serii powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Pojawiało się wiele pomysłów, nie mogło tu też zabraknąć wątków powiązanych z segregacją rasową, poprawnością polityczną i innymi podobnymi, które to stały się nieodłącznymi elementami internetowych sprzeczek i waśni.

Na początek zacznijmy od reżysera. Pierwsze cztery odcinki będą kręcone pod okiem Alika Sacharowa, który już wcześniej brał udział w doskonale wszystkim znanych produkcjach, takich jak House of Cards czy Gra o tron. Pod tym względem zdecydowanie nie ma na co narzekać. Potem, po dwa odcinki, otrzymają Alex Garcia Lopez, odpowiedzialny wcześniej za Marvel: Luke Cage czy Utopię, oraz Charlotte Brandstrom od Outlandera, Zagnionej oraz Odpowiednika.

Zgodnie z oczekiwaniami?

Zacznijmy od postaci samego Geralta. Zgodnie z wcześniejszymi wieściami, w tą postać wcieli się Henry Cavill i moim zdaniem to świetny wybór. Oprócz niego wiele pytań budziła aktorka, która wcieli się w rolę Ciri, księżniczkę Cintry. Okazuje się, że będzie to Freya Allan, znana z Wojny światów oraz Geniusza.

Jako Królowa Calanthe występować będzie Jodhi May, rycerzem Eistem, jej mężem, zostanie Bjorn Hiynur, z kolei Adam Levy będzie grał druida Myszowora. Netflix podał jeszcze następujące nazwiska:

  • Anya Chalotra jako Yennefer,
  • MyAnna Burring w roli Tissaii,
  • Mimi Ndiweni jako Fringilla,
  • Therica Wilson-Read - Sabrina,
  • Millie Brady - księżniczka Renfri.

Na koniec pozostaje dodanie komentarzy producenta wykonawczego serialu, czyli Lauren Schmidt Hissrich:

Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie.

Można powiedzieć, że wreszcie uspokoi się ten temat. Teraz czekają nas liczne komentarze z każdej strony i tu mam pytanie do Was - jak oceniacie taki wybór obsady?

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot