Felietony

Król jest tylko jeden

Grzegorz Marczak
Król jest tylko jeden
36

Właśni gram w Uncharted 4 - kapitalnie wykonana przygodówka, która wciąga nie tylko fabułą ale i emocjami. Moim zdaniem najlepszy exclusive na PS4 w historii tej konsoli. Jeśli jednak ktoś się mnie zapytał o moją najlepszą grę wszech czasów to odpowiedź będzie tylko jedna Wiedźmin 3.

W naszej redakcji toczę zacięte boje z Pawłem Winiarskim, który wyżej od Wiedźmina stawia Uncharted. Boje te są mało obiektywne, bo każda ze stron wie, że zdania nie zmieni. Zresztą Paweł to heretyk, bo twierdzi, że Uncharted 4 wygląda lepiej od Wiedźmina.

CD Projekt RED zapowiedział właśnie pojawianie się kolejnego dodatku "Krew i Wino" swojego super hitu. Przypomnijmy, iż szacuje się, że Wiedźmin 3 sprzedał się w liczbie ponad 10 milionów sztuk. To co najbardziej cieszy mnie w sukcesie Wiedźmina to fakt, że zrobiła go polska firma. To jakość i skrupulatność jeśli chodzi o detal (mogę jeździć po świecie Wiedźmina godzinami tylko po to aby poznawać okolice i cieszyć oko szczegółami) i podejście do graczy. CDP Red idzie śladami Rockstar i jest to najlepszy kierunek jaki można obrać.

Wypuszczanie co rok odgrzewanego kotleta nie jest w ich stylu i to właśnie doceniają gracze swoim portfelem oraz opiniami o marce. Nawet DLC w wykonaniu CDP Red to pokazanie, że wprawdzie chcą od graczy dodatkowych pieniędzy, ale w zamian dają więcej niż niejedna firma w podstawowej wersji gry.

Jeśli zaś chodzi o samego Wiedźmina 3 to jest to najlepsza gra jaką grałem w życiu. Klimat i emocje jakie zaserwował nam producent są dla mnie tak unikalne, że to każdego dodatku wracam z uczuciem nostalgii i wspomnień z wcześniejszego grania.

Wiem, że wpis ten brzmi jakby Redzi mi za niego zapłacili, ale tak nie jest. Chciałem się z wami podzielić moją opinią na temat polskiego produktu, z którego możemy być tak po prostu dumni. Z dużą przyjemnością zapłacę za kolejny dodatek, który ponownie wciągnie mnie na kilkanaście godzin w świat Wiedźmina.

Sukcesy CD Projekt Red cieszą mnie też dlatego, że pokazują iż jakość nadal się liczy. Owszem można co roku wypuszczać CoD i zarabiać na tym dużo więcej, ale można też stworzyć najwyższej jakości produkt i z pełną satysfakcją utrzymywać na dobrym poziomie własny biznes.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu