Moje przemyślenia

Wiecie dlaczego dorośli ludzie ściągają filmy z chomikuj i innych? To wam powiem

GM
Grzegorz Marczak
177

Kocham trylogię J. R. R. Tolkiena jeszcze jako młodzieniec przeczytałem ją co najmniej 6 razy. Ekranizacja tego dzieła jest również dla mnie mistrzostwem, po prostu uwielbiam tę produkcję. Dlatego tak niecierpliwie czekałem na ekranizację kolejnej książki tego autora czyli Hobbita. Doczekałem się wr...

Kocham trylogię J. R. R. Tolkiena jeszcze jako młodzieniec przeczytałem ją co najmniej 6 razy. Ekranizacja tego dzieła jest również dla mnie mistrzostwem, po prostu uwielbiam tę produkcję. Dlatego tak niecierpliwie czekałem na ekranizację kolejnej książki tego autora czyli Hobbita. Doczekałem się wreszcie, w sieci pojawiają się pierwsze recenzje a u nas? Premiera zaplanowana jest na 28 grudnia, kilka tygodni po całym świecie (łącznie z sporą częścią Europy) ! A czy wiecie dzięki komu za chwile obejrzy go pół polski za darmo lub za drobną opłatą? Zgadnijcie.

Przy tego typu akcjach naprawdę trudno się dziwić, że w XXI wieku ludzie sięgają po to co mają dostępne na wyciągnięcie ręki, czasem nawet zapłacą za to tylko po to aby wygodnie i szybko kupić (bo na chomikuj przecież aby coś pobrać trzeba zapłacić). Idiotyczny system mieszający prawa autorskie/licencje/biznes dystrybutorów doprowadza do tego, że nawet przy największych hitach może dochodzić do takich kompromitacji.

Obrazek przykładowy (to tak naprawdę fake):

W radio słyszałem ostatnio, że ta data premiery to pomysł naszych dystrybutorów przeciągają aby nie puszczać filmu przed świętami. Składam szczere gratulacje, najlepiej puścić go do kin w styczniu wtedy na pewno będziecie mieli super frekwencje!

"Moje" pieniądze trafią więc pewnie zamiast do kina to do chomikuj - choć nie, pewnie ściągnę z TPB. W końcu na własny użytek obejrzę ten film (dodam dla jasności - nie zrobię tego, natomiast prowokuję do myślenia o konsekwencjach). A branża filmowa niech nadal się zastanawia jak rozwiązać problem... a już w szczególności w Polsce gdzie jedyne o czym słyszę to o podwyżkach biletów do kina oraz jaką kupę kasy zarabiają na jedzeniu. Dodam, że tylko na Filmwebie na film zadeklarowało, że chce obejrzeć ponad 40k ludzi (ciekawe ilu z nich doczeka premiery)

Na koniec mała aktualizacja bo widzę w komentarzach już tych "jedynie prawdziwych". Z chęcią zapłacę za obejrzenie filmu w kinie, za wypoczywalnie. Duży ekran zawsze jest najważniejszy. Zawsze potępiam piractwo i nikogo do niego nie namawiam. Nie można być jednak hipokrytą. Są rzeczy które prowokują i powyżej pokazałem jedną z nich. Można nazwać tych wszystkich ściągających złodziejami i na tym poprzestać - ja prowokuję (co dodałem w tekście) do tego aby zastanowić się jak problem rozwiązać i co go czasem wywołuje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmyfilmchomikujHobbit