Wiele rzeczy można w Androidzie usprawnić, wiele rozwiązań z systemu konkurencji można zastosować również u Google. Na przykład nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego iOS i MacOS od lat żyją w symbiozie, a Android jakoś nie może zagwarantować integracji smartfona z komputerem. Wiele wskazuje jednak na to, że Wiadomości na Androida trafią wreszcie na większe ekrany.
Z pewną zazdrością patrzę jak Grzesiek Marczak regularnie korzysta z dobrodziejstw współpracy na linii iOS-MacOS. Niby to drobiazgi, ale jednak czuje, że jego urządzenia są w jednym ekosystemie, co przydaje się chociażby przy odbieraniu połączeń. Po drugiej stronie jest natomiast Android, którego sam podłączam do komputera tylko celem zrzucenia zdjęć i filmów, na Maku natomiast było to tak niewygodne (zewnętrzna aplikacja, która raz działała, a raz nie), że wreszcie przyzwyczaiłem się do uploadowania wszystkiego do chmury, a później zgrywania jej zawartości na komputer. Natomiast nie ukrywam, że chciałbym odpisywać na SMS-y z poziomu komputera, szybko i wygodnie. Wygląda na to, że niedługo będę mógł to zrobić.
Wiadomości na Androida na komputerze
Takie informacje znaleziono grzebiąc w kodzie nowych aktualizacji aplikacji. Wynikałoby z niej, że niedługo powinna pojawić się desktopowa wersja Wiadomości na Androida, wiele jednak wskazuje na to, że nie będzie to samodzielny klient, ale możliwość uruchomienia Wiadomości w oknie przeglądarki. Niby wygodniejsze, ale gdy tylko mogę zastąpić stronę appką, robię to od razu. Ta podobno ma się też za jakiś czas pojawić.
Świetnie i bardzo wygodnie zapowiada się natomiast sposób linkowania telefonu z komputerem. Wystaczy...zeskanować smartfonem kod QR. Stroną, którą najprawfopodobniej trzeba będzie odwiedzić by skorzystać z tej funkcji będzie messages.android.com, tam też znajdziecie kod QR.
Zawsze kibicuję fajnym pomysłom, nie ukrywam jednak, że do tego akurat jestem jednak dość sceptycznie nastawiony. To nie ma prawa działać tak dobrze jak u Apple, chociażby dlatego, że konkurencja ma własne systemy i własne sprzęty - których integracja jest jednym z kluczowych elementów. Microsoft ma Windows 10, które "kumpluje się" z Xbox One, na czym oczywiście traci sama konsola i brak gier na wyłączność, który jest niestety jej przyszłością. A gdyby tak można było zintegrować smartfona na Androidzie właśnie z Windowsem 10? Łatwo, szybko, sprawnie i tak, by poradził sobie z tym totalny laik.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu