Komunikatory

WhatsApp pozwoli na bardziej czytelną wymianę informacji. Wszystko dzięki tej zmianie

Kamil Świtalski
WhatsApp pozwoli na bardziej czytelną wymianę informacji. Wszystko dzięki tej zmianie
0

WhatsApp wprowadza wszystkim użytkownikom nowość, którą testował od wielu tygodni.

WhatsApp ani trochę nie zatrzymuje się w temacie serwowania nowych funkcji i rozwijania tych, które platforma oferuje już od dawien dawna. Tym razem twórcy komunikatora postanowili ułatwić nam czytelną komunikację. Z tej okazji do palety dotychczas dostępnych stylizacji zdjęć dołączają kolejne, które pozwolą wyróżnić wiadomości i łatwiej kategoryzować informacje. I choć prawdopodobnie nie zabraknie użytkowników którzy zdecydują się z nich skorzystać w prywatnych rozmowach, to najbardziej skorzystają z nich... grupowe konwersacje.

Nowe opcje stylizacji tekstu w WhatsApp. Oto na co pozwala teraz komunikator

WhatsApp testował nowe opcje stylizacji tekstu już od kilku dobrych tygodni. Teraz jednak nareszcie trafiają one do wszystkich. Wśród dodanych funkcji stylowania tekstu pojawiły się:

  • Listy punktowane: dokładnie tak to brzmi — teraz możesz wreszcie dodawać wypunktowania do swoich wiadomości, aby podzielić informacje na takie elementy, jak listy zakupów. Po prostu umieść symbol „-” na początku tekstu, a następnie spację.
  • Listy numerowane: inny format listy, zawierający tylko liczby, na wypadek konieczności zapisania czegoś w określonej kolejności, np. instrukcji. Aby użyć tego formatu, dodaj jedną lub dwie cyfry, po których następuje kropka i pełna spacja — na przykład „1. ”
  • Cytaty blokowe: użytkownicy mogą blokować tekst cytatu, aby go wyróżnić i wyróżnić w dłuższych wiadomościach. Aby użyć tego formatu, wpisz symbol „>” i spację przed tekstem, który chcesz wyróżnić.
  • Kod wbudowany: przydatny format dla programistów, ale także dobry sposób na wyróżnienie określonych informacji w tekście. Aby używać tego formatu, użytkownicy muszą otoczyć tekst symbolem „`” — „w ten sposób”.

Nowe opcje formatowania powinny być już dostępne w Twoim komunikatorze. Jeżeli jeszcze tam nie trafiły, to prawdopodobnie spodziewać się ich możesz w ciągu kilku najbliższych dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu