Google

Więcej prywatności w Mapach Google na Androidzie i iOS. Te funkcje były potrzebne

Konrad Kozłowski
Więcej prywatności w Mapach Google na Androidzie i iOS. Te funkcje były potrzebne
2

Na niektóre z nowości na pewno niecierpliwie czekaliście. Dopiero teraz w aplikacjach Mapy Google na Androida i iOS-a będą wprowadzone dodatkowe funkcje związane z prywatnością w kontekście historii odwiedzanych miejsc.

Usuwanie miejsc z Historii lokalizacji w Mapach Google na Androidzie

Pierwsza z nich, dotycząca użytkowników Map Google na Androidzie, pozwoli im na swobodne zarządzanie historią lokalizacji na koncie Google. Ta gromadzona jest przez cały czas, dzięki czemu można później prześledzić miejsca, które odwiedzaliśmy wcześniej. Z różnych powodów możemy jednak sobie nie życzyć, by dana lokalizacja widniała w historii. Czasami usługa po prostu błędnie przypisuje nam jakieś miejsce, a w takiej sytuacji nowa opcja usuwania wybranych lokalizacji też okaże się przydatna.

Polecamy: Mapy Google są coraz bardziej społecznościowe, więc czas dostosować swój profil

Już w przyszłym miesiącu Google ma udostępnić możliwość usuwania konkretnych lokalizacji w Historii Lokalizacji oraz na Osi czasu. To nie zmienia oczywiście faktu, że wciąż będzie istnieć opcja skasowania całej historii za jednym zamachem lub pozostawienia jedynie danych z ostatnich 3 lub 18 miesięcy.

Tryb incognito w Mapach Google na iOS

Tymczasem użytkownicy Map Google na iPhonie nareszcie otrzymują tryb incognito, z którego posiadacze smartfonów z Androidem korzystali już wcześniej. Dzięki niemu aplikacja nie gromadzi danych i nie zapisuje ich w Historii lokalizacji, więc jeśli z jakichkolwiek powodów wolelibyście, by na pewien czas zostało to wstrzymane, to nareszcie będzie taka możliwość. By włączyć tryb incognito, należy tapnąć na miniaturkę zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu i wybrać opcję "Użyj aplikacji Mapy bez logowania".

Czytaj też: c

Warto pamiętać, że pomimo wstrzymania gromadzenia i zapisywania danych przez aplikację Mapy Google, dostęp do naszej lokalizacji mają w dalszym ciągu inne programy oraz operator, więc nie unikniemy w ten sposób wszystkich metod monitorowania naszej lokalizacji.

Źródło: AndroidCentral

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu