Google

To kpina, że najpopularniejszy kalendarz na Androida dopiero teraz to potrafi

Konrad Kozłowski
To kpina, że najpopularniejszy kalendarz na Androida dopiero teraz to potrafi
23

Kalendarz Google to moja ulubiona aplikacja do obsługi kalendarza i choć pozwala na naprawdę wiele, to niektóre funkcje są nadal niedostępne lub niedopracowane. Ale Google nadrabia zaległości.

To czasem wydaje się nieprawdopodobne, jak nierówno prowadzony zostaje rozwój usług Google na różnych platformach. Nie mówię już nawet o różnicach pomiędzy systemami mobilnymi, które ze sobą konkurują - iOS i Android - ale także o tym, że nowe funkcje i opcje pojawiają się o wiele wcześniej (lub później) w przeglądarkowej wersji Kalendarza. Tym razem mowa o tak podstawowych zadaniach, jak kopiowania i duplikowanie wydarzeń, które pojawiły się w poprzednim roku. Do tej pory brakowało jednak czegoś jeszcze bardziej podstawowego, a mianowicie przenoszenia wydarzeń pomiędzy kalendarzami.

Kalendarz Google na Androida pozwala na przenoszenie wydarzeń

A bywało to dla nie jednej osoby bardzo kłopotliwe, w tym dla mnie, bo nieumyślne utworzenie wydarzenia z wieloma szczegółami w jednym z, na przykład, współdzielonych kalendarzy skutkowało potrzebą tworzenia go od nowa we właściwym miejscu. Zwykła zmiana kalendarza, czyli przeniesienie wydarzenia z jednego do drugiego, nie było dostępne. Google nareszcie uruchamia tę funkcję po stronie serwera dla niektórych użytkowników. Zrobimy to klikając na wielokropek (menu kontekstowe) w prawym górnym rogu. Opcja zmiany kalendarza znajduje się zaraz pod nazwą eventu, którą wprowadziliśmy wcześniej.

Jeśli ta nowość nie pojawiła się jeszcze na Waszym smartfonie, to możecie spróbować zamknąć aplikację i wyczyścić cache w ustawieniach - u niektórych osób przynosi to oczekiwany skutek. Jeśli tak się nie wydarzy, będziecie musieli cierpliwie zaczekać na tę opcję. Ja za to cierpliwie będę musiał zaczekać na pojawienie się tak podstawowej opcji, jak włączenie trybu ciemnego w Kalendarzu Google na iOS-a, gdzie Google w dalszym ciągu nie wprowadziło dla niego wsparcia, mimo że konkurencja w postaci Outlooka zdążyła prawie na czas, czyli premierę iOS 13.

Źródło, grafiki: AndroidPolice

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu