Felietony

Tak rozpoczęło się wielkie święto graczy — a to dopiero początek. Galeria WGW 2017

Kamil Świtalski
Tak rozpoczęło się wielkie święto graczy — a to dopiero początek. Galeria WGW 2017
3

Pierwszy dzień Warsaw Games Week 2017 za nami. Nie ma się co oszukiwać — piątek, szczególnie w godzinach porannych gdy odwiedzałem festiwalowe hale, to dopiero rozgrzewka przed tym, co ma nadejść. Ale i tak nie można narzekać na nudę!

Warsaw Games Week 2017 — zobacz co czeka Cię na miejscu!

Celowo wybrałem się na targi pierwszego dnia od rana, żeby uniknąć tłumów, które wleją się tam w popołudniowych godzinach — a patrząc na jutrzejszą listę atrakcji jestem przekonany, że będzie działo się jeszcze więcej. Twórcy i wydawcy naprawdę się spisali — przygotowali dziesiątki stanowisk, a każdy zainteresowany teraźniejszymi / nadchodzącymi premierami nie może narzekać na nudę. Na miejscu można sprawdzić przed premierą między innymi takie hity jak Assassin's Creed: Origins, Dragon Ball FighterZ, Super Mario Odyssey, Detroit czy South Park: The Fractured but Whole. Między innymi, bo gdyby przejrzeć pełną listę, to... myślę, że zabrakłoby wam weekendu, żeby przejść tamtejsze wersje demonstracyjne od początku do końca. Dodajmy do tego jeszcze wszystkie dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów (m.in. występy grup tanecznych, cosplayerów, warsztaty, rozmowy z twórcami gier, stoiska zakupowe) — a szybko okaże się, że właściwie nie zostawili nam ani chwili na wytchnienie. Ale jeżeli będziecie gotowi z czegoś zrezygnować, to przygotowali dla was specjalne strefy, w których można odpocząć.

Jak widać — dzieje się wiele i jest co robić. Od siebie szczególnie polecam zapoznanie się z demem Super Mario Odyssey, które wypada fenomenalnie. Z młodszymi festiwalowiczami koniecznie zajrzyjcie do Strefy Junior, gdzie czeka cały zestaw atrakcji przygotowanych z myślą o nich, od pakietu gier LEGO można dostać zawrotu głowy... no i o to chodzi! Zdjęcia tego nie oddają — na miejscu jest gwarno i wesoło.

Na WGW 2017 możecie zajrzeć jeszcze jutro i w niedzielę między dziewiątą, a siedemnastą. Więcej informacji na temat samej imprezie czeka na was na oficjalnej stronie wydarzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu