Seriale

Zaskakująca decyzja HBO. Popularny serial nie wróci z ostatnim sezonem!

Piotr Kurek
Zaskakująca decyzja HBO. Popularny serial nie wróci z ostatnim sezonem!
14

Fani Westworld nie będą zachwyceni. HBO podjęło decyzję o anulowaniu serialu. Choć historia rozpoczęta w 2016 r. zakładała 5 sezonów, twórcy nie będą mieli okazji jej w pełni dokończyć.

W ciągu ostatnich czterech sezonów Lisa i Jonathan zabrali widzów w psychodeliczną podróż, podnosząc poprzeczkę na każdym kroku. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni, podobnie jak niezwykle utalentowanej obsadzie, producentom i ekipie. Dziękujemy także wszystkim naszym partnerom z Kilter Films, Bad Robot i Warner Bros. Television. To był prawdziwy dreszczyk emocji, móc towarzyszyć im w tej podróży.

- takimi słowami przedstawiciele HBO potwierdzili, że Westworld nie powróci z nowymi odcinkami. Choć serial z roku na rok tracił swoich widzów, był wciąż chętnie oglądaną pozycją na platformie HBO Max. I choć rozmowy na temat przyszłości serii były prowadzone, włodarze stacji i platformy podjęli decyzję o anulowaniu kolejnego sezonu.

Westworl nie powróci z nowymi odcinkami. HBO anuluje popularny serial

John Johnson/HBO

Z Westworld pożegnałem się po zaledwie kilku odcinkach pierwszego sezonu. Choć serial z początku wydawał się naprawdę interesujący i miałem wrażenie, że z nim pozostanę na dłużej, szybko okazało się, że nie jest dla mnie - i w sumie do tej pory nie wiem czego była to kwestia. Nie da się jednak ukryć, że na przestrzeni ostatnich lat zbudował wokół siebie potężną bazę fanów, którzy będą bardzo niezadowoleni z decyzji, jaka zapadła na najwyższych stanowiskach HBO. Tym bardziej, że twórcy, Jonathan Nolan i Lisa Joy, liczyli, że będą mieli możliwość powrotu na Dziki Zachód z nowymi odcinkami, które w pełni pozwolą zamknąć historię rozpoczętą w 2016 r.

Rozmowy na temat ostatniego sezonu prowadzone były przez ostatnie miesiące. Twórcy serialu byli pełni nadziei, że uda się im się domknąć wszystkie wątki, tym bardziej, że od samego początku planowali właśnie 5 sezonów. Jeszcze niedawno Lisa Joy w wywiadach mówiła: z Jonathanem zawsze mieliśmy w głowach zakończenie, które mamy nadzieję osiągnąć. Jeszcze go nie osiągnęliśmy. I choć 4. sezon, który zakończył się w połowie sierpnia tego roku nie przyniósł zapewne satysfakcjonującego zakończenia, fani Westworld będą musieli się z tym pogodzić, że historia nie zostanie w pełni zamknięta.

Żegnamy Westworld, jednak nie jego twórców

Swój komentarz do sprawy opublikowała również firma Kilter Films odpowiedzialna za tworzenie Westworld:

Tworzenie Westworld było jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej karierze. Jesteśmy głęboko wdzięczni naszej niezwykłej obsadzie i ekipie za stworzenie tych niepowtarzalnych postaci i genialnych światów. Mieliśmy zaszczyt opowiedzieć te historie o przyszłości świadomości - zarówno ludzkiej, jak i pozaludzkiej - w krótkim czasie, zanim nasi władcy SI zabronią nam tego robić

Zarówno Jonathan Nolan, jak i Lisa Joy pracują obecnie nad inną, postapokaliptyczną produkcją. To serial Fallout, na podstawie popularnej serii gier wideo, który zadebiutuje na Amazon Prime. Serial Fallout tworzony jest przez Amazon Studios i Kilter Films przy współpracy z Bethesda Game Studios i Bethesda Softworks. Kierownikami produkcji są Jonathan Nolan, Lisa Joy i Athena Wickham z Kilter Films, Todd Howard z Bethesda Game Studios i James Altman z Bethesda Softworks.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu