Seriale

Zwiastuny Watchmen i Westworld 3. sezon - HBO w rewelacyjnej formie, aż miło popatrzeć!

Konrad Kozłowski
Zwiastuny Watchmen i Westworld 3. sezon - HBO w rewelacyjnej formie, aż miło popatrzeć!
7

Jest życie po Grze o tron. A właściwie jest HBO po Grze o tron, bo stacja nie zwalnia tempa i na najbliższe miesiące zapowiada nie lada premiery. Wśród nich najgorętszymi tytułami są Watchmen i 3. sezon Westworld.

Watchmen - superbohaterowie wyjęci spod prawa w serialu HBO

Filmy i seriale oparte o komiksy mają się świetnie - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Wciąż zdarzają się wpadki, ale porównując dzisiejszy stan rynku do wcześniejszych prób przenoszenia zawartości kart komiksów na duży i mały ekran, faktycznie mamy się z czego cieszyć, bo nowe produkcje nie są skierowane tylko do wąskiego grona odbiorców. Doskonale ogląda się je także nie czytając regularnie komiksów,  a zapowiadany przez HBO serial Watchmen rzeczywiście zapowiada się na świetną produkcję skierowaną do każdego. Obietnica o stworzeniu serialu opartego na komiksie, ale z nową i współczesną historią nabiera kształtów, bo dzięki ponad 3-minutowemu klipowi z Comic Conu mamy okazję przyjrzeć się wykreowanemu przez Damona Lindelofa (współtwórca Lost - Zagubieni) widowisku.

Mroczny klimat, świetne ujęcia i znajome twarze, wśród których znalazł się między innymi Jeremy Irons (Adrian Veidt, znany też jako Ozymandias), a także Doktor Manhattan, którego nie mogło zabraknąć. Obsadę uzupełniają: Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith oraz Adelynn Spoon. Producentką, oprócz Lindelofa, jest Nicole Kassel, która wyreżyserowała pierwszy odcinek, a nad serialem czuwają także Tom Specialy, Joseph Iberti oraz Stephen Williams. Premiera serialu już tej jesieni i można się spodziewać, że każdy nowy odcinek będzie dodawany do HBO Go równo z debiutem w USA.

Zupełnie nowy Westworld - zwiastun 3. sezonu

Ci, którzy nie oglądali jeszcze serialu Westworld powinni trzymać się z daleka od zapowiedzi nowego sezonu. W dwóch poprzednich działo się tak wiele, że w przypadku 3. serii mamy do czynienia z kompletnie nowym środowiskiem i na tym powinien poprzestać czytanie każdy, kto ma jeszcze te odcinki do nadrobienia. Pozostali niech śmiało klikają w zwiastun, bo jest na co popatrzeć.

Serial HBO skupi się teraz na buncie androidów, które decydują się na odegraniu się ludziach za wszystkie krzywdy, których się dopuścili. Ucieczka z parku, która udała się trójce z hostów, to dopiero początek całej intrygi. Nowy bohater, którego gra Aaron Paul znany z Breaking Bad, gdzie wcielił się w Jessego Pinkmana, odegra tu sporą rolę. Nie znamy zamiarów tajemniczej Charlotte, ale wiemy, że w serialu zobaczymy nowy park rozrywki, a także powrócimy do Delos. Wydaje się, że sporo czasu spędzimy w rzeczywistym świecie.

W obsadzie 3. sezonu Westworld ponownie znaleźli się Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Luke Hemsworth oraz Ed Harris. Do nich dołączyli Lena Waithe, Tessa Thompson i Vincent Cassel. Niestety, na tę chwilę nie znamy dokładnej daty premiery 3. serii Westworld - HBO planuje debiut nowego sezonu na 2020 rok, ale możemy być pewni, że nowe odcinki będą pojawiały się na bieżąco na HBO Go.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu