Seriale

Kosmicznie efektowny zwiastun 4. sezonu The Expanse - postarali się!

Konrad Kozłowski
Kosmicznie efektowny zwiastun 4. sezonu The Expanse - postarali się!
9

Po tym jak Amazon uratował serial The Expanse przed przedwczesnym zakończeniem, fani zastanawiali się jakie będą następne sezony. Okazuje się, że nie było się czego obawiać - The Expanse prezentuje najwyższą formę na zwiastunie 4. sezonu.

To nie była pierwsza i na pewno nie ostatnia tego typu sytuacja. Seriale zmieniają stacje i trafiają do oferty innych nadawców już od dawna. Czasem fanom udaje się przekonać decydentów do zmiany zdania, ale dzieje się to stosuunkowo rzadko. To raczej inne podmioty są największą szansą na przywrócenie serialu, o czym przekonali się chociażby widzowie wyczekujący dalszych losów detektywów z The Killing, które trafiło z rąk AMC na Netfliksa (niestety, nie polskiego, czego nadal nie rozumiem), a także właśnie The Expanse, które po skasowaniu przez SyFy (w Polsce Sci-fi) zostało przejęte przez Amazon. Gigant słowa dotrzymuje i prezentuje widowiskowy zwiastun 4. sezonu.

The Expanse to serial oparty na serii ksiązek o tym samym tytule autorstwa Jamesa S.A. Coreya. Jest to tak zwana space opera, której akcja dzieje się kilkaset lat w przyszłości, gdy ludzkość zdołała skolonizować Układ Słoneczny. Nieudany proces terraformacji Marsa, konflikt w Pasie Asteroid i przeludnienie na Ziemi sprawiają, że te rozwinięte technologicznie światy walczą, każdy na swój sposób, o przetrwanie i/lub uznanie innych. Czwarta książka z serii nosi tytuł Gorączka Ciboli i to właśnie jej adaptacją będzie 4. sezon zrealizowany na zlecenie Amazonu. Głównym miejscem akcji będzie planeta Ilus, która jest jedną z tysięcy nowych planet, do której dostęp zyskała ludzkość wskutek wydarzeń w poprzednich sezonach. Amazon opublikował nawet 6-minutowe wideo zawierające scenę lądowania bohaterów serialu na Ilus.

The Expanse - wszystkie sezony serialu sci-fi po polsku

Wszystkie wcześniejsze sezony The Expanse znajdziecie na Prime Video w polskiej ofercie. Każdy z trzech sezonów posiada polskie napisy oraz polską ścieżkę dźwiękową. Najnowszy 4. sezon będzie miał swoją premierę 13 grudnia tego roku. Wtedy na platformie pojawi się 10 nowych odcinków serialu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu