Seriale

Wataha - 3. sezon potwierdzony! Polski hit powróci na antenę HBO

Konrad Kozłowski
Wataha - 3. sezon potwierdzony! Polski hit powróci na antenę HBO
10

"Wataha" to jeden z najlepszych polskich serial ostatnich lat. Po pierwszej serii nie było jednak jasne, jakie będą jego dalsze losy, lecz oglądalność za granicami Polski uratowała serial. Po sukcesie, jakim jest 2. sezon, trzecia seria wydawała się formalnością.

A jednak do tej pory HBO milczy w sprawie 3. sezonu "Watahy". Oficjalnie nie została potwierdzona informacja o pracach nad 3. sezonem ani data premiery, lecz serwis wirtualnemedia.pl donosi, że "Wataha" wróci z trzecim sezonem. Polski serial HBO Europe otrzyma nową serię, lecz nie wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia i na jakim dokładnie etapie znajduje się produkcja nadchodzącego sezonu. Przypomnijmy, że na 2. sezon "Watahy" musieliśmy czekać aż trzy lata.

Wataha - 3. sezon nadchodzi

 

Tym razem okres oczekiwania na nowy sezon może być krótszy, jeśli założymy, że premiera 3. sezonu odbędzie się na jesieni 2019 roku. Skoro informacje o rozwijaniu pomysłu na nowy sezon pojawiają się już teraz, to takie terminy nie wydają się nieosiągalne. Poprzednim razem na decyzję o powstaniu kontynuacji największy wpływ miały oglądalność i oceny poza granicami Polski - "Wataha" przypadła do gustu widzom w innych krajach, gdzie emisja nastąpiła nieco później niż w Polsce. Premiera drugiego sezonu odbyła się już w 19 krajach jednocześnie, a oceny nowej serii były w większości pozytywne, dla wielu 2. seria przewyższała pierwszy sezon pod wieloma względami.

Główną postać w serialu HBO gra Leszek Lichota - wciela się w Wiktora Rebrowa, kapitana straży granicznej w Bieszczadach, których zostaje oskarżony o wywołanie eksplozji, w której zginęła większość jego współpracowników. Ukrywając się, jest zmuszony na własną rękę oczyścić swoje imię i zadbać o bezpieczeństwo najbliższych, podczas gdy sytuacja na granicy staje się coraz bardziej skomplikowana, a sprawą w jaką jest wplątany sięga znacznie wyżej, niż mu się wydawało.

Z jednej strony jestem usatysfakcjonowany tym, co zobaczyłem w 2. sezonie i nie widzę większych szans na dopisanie do tej historii jeszcze jednego, pełnego rozdziału, ale z drugiej strony z chęcią powróciłbym w Bieszczady...

Wataha - 3. sezon potwierdzony

HBO Polska potwierdziło powrót Watahy z nowym 3. sezonem. Zdjęcia ruszają w lutym, data premiery pozostaje tajemnicą.

Granica między Ukrainą a Polską, a tym samym Unią Europejską ciągle nas inspiruje, a nasze Bieszczady są po prostu piękne i fascynujące. Wracamy w tam, bo gdzie jak nie w Bieszczadach można nakręcić trzeci sezon „Watahy”. Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy – mówi Bogumił Lipski, producent Watahy z ramienia HBO.

Cieszymy się, że możemy powrócić do wyjątkowej scenerii Bieszczad, by zrealizować kolejny sezon jednego z naszych najbardziej popularnych seriali. Jak udowodniły poprzednie sezony „Watahy” oraz  nasz najnowszy polski serial „Ślepnąc od świateł” jest zapotrzebowanie na polskie produkcje nie tylko na lokalnym rynku, ale również w Europie Środkowej i poza nią – powiedział .

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu