Startups

PRV.PL zrobił wyszukiwarkę ludzi.

Grzegorz Marczak
PRV.PL zrobił wyszukiwarkę ludzi.
16

PRV.PL należący do PINO stworzył nowy serwis, który pomaga nam w szukaniu ludzi. Natio.pl wygląda ładnie ale oczywiście nie wygląd w przypadku wyszukiwarki wertykalnej jest najważniejszy. Natio znajdzie nam informacje o szukanej osobie w serwisach takich jak goldenline.pl, linkedin.com, nasza-klasa....

PRV.PL należący do PINO stworzył nowy serwis, który pomaga nam w szukaniu ludzi. Natio.pl wygląda ładnie ale oczywiście nie wygląd w przypadku wyszukiwarki wertykalnej jest najważniejszy. Natio znajdzie nam informacje o szukanej osobie w serwisach takich jak goldenline.pl, linkedin.com, nasza-klasa.pl, myspace.com oraz google.pl.

Postanowiłem znaleźć sam siebie i wpisałem w wyszukiwarkę Grzegorz Marczak. Na trzecim miejscu znalazłem samego siebie, potem znowu znalazłem samego siebie i znowu i znowu. Natio pokazało po prostu dane ze wszystkich przeszukiwanych serwisów. Twórcy piszą, że w Natio zaimplementowany jest jakiś algorytm pomagający pokazać najbardziej trafne informacje

Zasada działania opiera się na przeszukiwaniu innych, dostępnych, publicznych baz danych, z których serwis prezentuje znalezione dane wg własnego algorytmu oceny trafności.Według mnie algorytm działa według zasady "pokaż wszystko co znajdziesz" albo też nie działa w ogóle. Zresztą jakiego algorytmu trzeba aby wyświetlić dane z wszystkich przeszukiwanych serwisów? Możliwe, że przydał by się taki który odróżnił by informacje o danej osobie od stron internetowych na których dana osoba została wspomniana. Niestety to również nie działa.

Natio jest w wersji beta więc nie można powiedzieć, że to co oferuje jest kiepskiej jakości i jest to dużo za mało jak na to aby stać się przydatnym serwisem. Warto też wspomnieć o tym, że Natio nie jest pierwszym serwisem pomagającym odszukać nam dane o konkretnej osobie. Wyczajka.pl robi dokładnie to samo z tym, że tak jak już kiedyś pisałem starta się znaleźć za dużo informacji osobowych co mi osobiście się nie podoba.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pinowyszukiwarka ludzi