Startups

Flaker kontra Blip - rywalizację czas zacząć

Grzegorz Marczak
24

Rywalizacja między Twitterem i FriendFeed już od dawna jest faktem, wprawdzie FF nie dorasta jeszcze jeśli chodzi o o statystyki do pięt Twittera to jednak wielu z "tych znanych" blogerów głośno mówi o przewadze FF. Na naszym podwórku przedstawiciele wspomnianych powyżej gatunków czyli Blip i F...


Rywalizacja między Twitterem i FriendFeed już od dawna jest faktem, wprawdzie FF nie dorasta jeszcze jeśli chodzi o o statystyki do pięt Twittera to jednak wielu z "tych znanych" blogerów głośno mówi o przewadze FF.

Na naszym podwórku przedstawiciele wspomnianych powyżej gatunków czyli Blip i Flaker do tej pory żyli w symbiozie. Przy takim układzie Flaker nie zdobywał jednak tego co najcenniejsze w tego typu serwisie czyli interakcji pomiędzy użytkownikami. Wszystkie treści i wpisy pochodziły z zewnętrznych źródeł a użytkownikom pozostawała jedynie możliwość komentowania.

Sytuacja ta ulegała jednak zmianie z końcem lipca, kiedy to twórcy flakera dodali możliwość dodawania tekstu bezpośrednio w serwisie czyli przez WWW, dodatkowo treści można dodawać przez email oraz przez Jabbera. Przy okazji warto sprawdzić log ostatnich zmian jakie twórcy po cichu implementowali przez ostatnie tygodnie. Lisa poprawek i nowych funkcjonalności jest imponująca!


Jedną z wprowadzonych zmian jest nowy profil użytkownika


Bardzo ciekawy jestem jak rozwinie się rywalizacja między Blipem a Flakerem, na chwilę obecną netguru przejęło inicjatywę pokazując, że pomysły jakie ma odnośnie swojego serwisu nie bazują tylko na zagranicznych pierwowzorach.

Nie jestem pasjonatem ani mikroblogów ani serwisów lifestreamingowych ale przyznam, że na flakerze znajduję coraz więcej ciekawych i interesujących mnie informacji (mimo, że newsów z onetu jeszcze nie ma :) )

Pytanie czy Flaker w obecnym kształcie jest serwisem dedykowanym przeciętnemu internaucie czy też ma to być serwis tylko dla tych bardziej "świadomych" użytkowników? Moim zdaniem obecny wygląd flakera (mimo iż dużo lepszy niż pierwotna wersja) ma jeszcze w sobie dość sporo bałaganu a mnogość funkcji i opcji przy pierwszym kontakcie nie pomaga w zrozumieniu czym jest ta strona.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu