Seriale

"WandaVision!" - serial Marvela na Disney+ ze zwiastunem i datą premiery

Konrad Kozłowski
"WandaVision!" - serial Marvela na Disney+ ze zwiastunem i datą premiery
4

Zaległa premiera z uniwersum Marvela i serwisu Disney+ nareszcie doczekała się zwiastunu. "WandaVision" trafi na Disney+ na początku przyszłego roku.

WandaVision - zwiastun serialu Marvela

Fani Marvela musieli pogodzić się z odłożoną o ponad pół roku premierą serialu "WandaVision", który ponownie zabierze nas do kinowego uniwersum Marvela. Tam spotkamy oczywiście obydwie tytułowe postacie: Wandę Maximoff/Scarlett Witch oraz Vision, w których wcielają się Elizabeth Olsen i Paula Bettany. Całość powstała przy budżecie sięgającym pełnometrażowej produkcji z MCU, więc można być pewnym oprawy wizualnej na odpowiednim poziomie, co z resztą widać już po pełnym efektownych scen zwiastunie. Podobnie jak w przypadku "The Mandalorian" Disney nie oszczędza na budżecie, dzięki czemu nie dostajemy pół produktów, które mogłyby zniechęcić widzów do płacenia za usługę VOD.

W jakiej kolejności należy oglądać filmy Marvela?

Jest to jednak dość tajemnicza zajawka, ponieważ nie zdradza nam tyle, na ile liczyliśmy. Disney wciąż trzyma karty blisko siebie i nie zamierza przedwcześnie odkrywać zbyt wielu informacji. Na pytanie o czym jest serial mało kto potrafi powiedzieć więcej niż kilka słów. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie to dość luźna adaptacja "Ród M" ("House of M") - komiksu z 2005 roku, który w 8 zeszytach opowiada o świecie, gdzie mutanci i ludzie żyją w harmonii.

Disney+ idzie jak burza. Tylko kiedy dojdzie do Polski? Wszystko, co musisz wiedzieć

WandaVision - data premiery serialu

Warto przypomnieć, że w serialu zobaczymy też Kat Dennings jako Darcy Lewis i Randalla Parka jako Jimmy Woo. Za scenariusz "WandaVision" odpowiada Jac Schaeffer („Oszustki”), zaś serial reżyseruje Matt Shakman („The Boys”, „Sukcesja”, „Gra o tron”). Wydarzenia z serialu mają miejsce po tym, co widzieliśmy w "Avengers. Endgame", co budzi pytania o to, jakim cudem żywy pozostał  Vision. Ale mnogość zwrotów akcji w MCU powinna nas już przyzwyczaić do tego, że wszystko jest możliwe.

Serial zadebiutuje na Disney+ 15 stycznia 2021 roku.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu