Polska

PKP Intercity wypuści na tory 90 unowocześnionych wagonów ze wzmacniaczami sygnału komórkowego i z WiFi

Grzegorz Ułan
PKP Intercity wypuści na tory 90 unowocześnionych wagonów ze wzmacniaczami sygnału komórkowego i z WiFi
14

PKP Intercity poinformował na swoich stronach o udostępnieniu już 75 z 90 unowocześnianych wagonów swoim pasażerom. To efekt umowy opiewającej na 410 mln zł z H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych, która to od roku modernizuje wagony PKP Intercity.

Kto często podróżuje polskimi kolejami, zwłaszcza na duże odległości wie, że dostęp do sieci w pociągach jest na wagę złota. Taka kilkugodzinna podróż potrafi zdecydowanie szybciej upłynąć z dwoma czy trzema obejrzanymi filmami, na przykład na HBO GO lub na Netfliksie, bez konieczności korzystania z trybu offline. Jednak z tym dostępem do sieci w trasie różnie bywa, dlatego cieszy kolejna inwestycja PKP Intercity, która powinna zniwelować problem braku zasięgu podczas dalekich podróży koleją.

Co najważniejsze, bo są osoby które wzbraniają się z logowaniem do publicznych hotspotów, oprócz dostępu do WiFi w unowocześnionych wagonach zamontowane zostały, bądź zostaną zamontowane w ostatnich 15 wagonach, wzmacniacze sygnału komórkowego, ale to nie jedyne udogodnienia:

Unowocześnione wagony to pojazdy przedziałowe klasy 2., wyposażone w wygodne fotele, z klimatyzacją, gniazdkami, elektronicznym systemem informacji pasażerskiej oraz z toaletami z zamkniętym obiegiem. Ponadto w wagonach zainstalowane zostały wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego internetu. Komfort jazdy oraz ciszę wewnątrz wagonu zapewnia zabudowa nowoczesnych wózków.

Z chwilą oddania już wszystkich 90 wagonów przez fabrykę, zapewnią one wspomniane wygody na następujących trasach:

  • Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn – Białystok
  • Wrocław/Zielona Góra – Poznań – Gdynia/Olsztyn – Białystok
  • Kraków/Lublin– Katowice – Wrocław – Zielona Góra –Szczecin – Świnoujście
  • Przemyśl – Lublin – Warszawa – Bydgoszcz – Gdynia/Piła – Kołobrzeg/Gorzów Wlkp.
  • Suwałki – Białystok/Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin/Gorzów Wlkp./Zielona Góra.

Warto tu też wspomnieć, że i w wagonach premium PKP Intercity, czyli w Pendolino, również udało się już zamontować w większości składów WiFi.

Źródło: PKP Intercity.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu