E-commerce

W związku z ustawą o e-papierosach 20 tys. aukcji zniknie z Allegro

Grzegorz Ułan
W związku z ustawą o e-papierosach 20 tys. aukcji zniknie z Allegro
38

Allegro zaczyna rozsyłać informację o konieczności zakończenia aukcji z kategorii „e-papierosy i akcesoria” do 7 września. Sprawa dotyczy nowej ustawy o e-papierosach, która zabrania sprzedaży takich produktów w internecie.

Wszystkie produkty po tym dniu z tej kategorii zostaną usunięte przez administrację Allegro.

Przyznam, że nie pomyślałem o tym w związku z nową ustawą. Jasne było, że serwisy, które zajmowały się tym do tej pory będą musiały pozamykać swoje sklepy internetowe lub wymyślić inny sposób (zagraniczne serwery, choć nie wiem na ile to będzie możliwe i sensowne). Ale zapomniałem o Allegro, gdzie drobni sprzedawcy prowadzili swoje małe biznesy związane z e-papierosami, dla nich to będzie oznaczało rzeczywisty koniec, przynajmniej dla tych bez stacjonarnych punktów.

Zadać można sobie jeszcze pytanie czy to wszystko nie spowoduje powstania szarej strefy? Choć też ciężko sobie to wyobrazić, że ktoś się na to zdecyduje - kary są mocno dotkliwe, raz że to będzie przestępstwo dwa kara finansowa 200 tys. złotych i pozbawienia wolności robią wrażenie, które zniechęci niejednego sprzedawcę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu