E-commerce

Na Allegro niebawem zapłacimy Blikiem [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Na Allegro niebawem zapłacimy Blikiem [prasówka]
21

Jeszcze w tym roku na Allegro pojawi się nowa metoda płatności - Blik. Operator płatności PayU jest już bliski zawarcia umowy z firmą Polski Standard Płatności.

Blik na Allegro

Jak podaje blog cashless.pl PayU i Polski Standard Płatności są bliskie zawarcia umowy. Na jej mocy Blik pojawi się jako forma płatności w sklepach obsługiwanych przez PayU. Ma to nastąpić już we wrześniu. A tymczasem w czwartym kwartale br. Blika mamy zobaczyć na Allegro. Choć tutaj zakłada się poślizg, co skutkowałoby wdrożeniem nowej metody płatności dopiero w Q1 2017. Co ciekawe, płacenie Blikiem w PayU ma się odbywać za pomocą jednego kliknięcia, bez potrzeby wprowadzania kodu - po zainicjowaniu transakcji użytkownik będzie musiał ją jedynie potwierdzić na swoim urządzeniu mobilnym, w aplikacji bankowej.

Wyciekła specyfikacja LG V20

Wczorajszego wieczoru pisałem o LG V20, który ma zadebiutować już we wrześniu. A tymczasem dziś rano już pojawiają się pierwsze przecieki na temat urządzenia. Na początek poznaliśmy prawdopodobnie specyfikację nowego smartfona. Nie ma tutaj większych niespodzianek. Jego sercem ma być procesor Qualcomm Snapdragon 820 wspierany przez GPU Adreno 530 oraz 3 lub 4 GB pamięci RAM (zależnie od wersji). Na dane użytkownika przeznaczone zostaną 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Co ciekawe, zastosowanie znajdzie tutaj mniejszy 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 px (byłby to swoisty regres, bo V10 miał ekran 5,7 cala o rozdzielczości 1440 x 2560 px). Co ciekawe, nie ma tutaj wzmianki o dodatkowym wyświetlaczu, który zastosowano w poprzedniku.

Pokemon GO ma już 100 mln pobrań

Można się było tego spodziewać - Pokemon GO ma już 100 mln pobrań, donosi serwis analityczny App Annie. Ma to się przekładać na przychód rzędu 10 mln dol. każdego dnia. Oczywiście mówimy o szacunkach i spekulacjach, które mogą odbiegać od rzeczywistości. Nie można bowiem zapominać, że przez dłuższy czas gra była dostępna wyłącznie w kilku krajach, a użytkownicy pobierali ją z innych źródeł. Inne serwisy donoszą natomiast, że Pokemony potrzebowały zaledwie 19 dni, żeby zanotować 50 mln instalacji z samego sklepu Google Play. Tak czy inaczej można śmiało mówić o fenomenie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegroMobilepłatnościblik