Moje przemyślenia

W UK masowa wymiana PS3 na Xbox 360, a u nas?

GM
Grzegorz Marczak
35

Magazyn Edge podaje, że użytkownikom PS3 z UK kończy się powoli cierpliwość jeśli chodzi o cała sytuację związaną z PSN (nadal nie wiadomo kiedy sieć Playstation zostanie przywrócona do życia). Podobno według ich źródeł bardzo dynamicznie rośnie ilość przypadków sprzedaży konsoli Playstation lub też...

Magazyn Edge podaje, że użytkownikom PS3 z UK kończy się powoli cierpliwość jeśli chodzi o cała sytuację związaną z PSN (nadal nie wiadomo kiedy sieć Playstation zostanie przywrócona do życia). Podobno według ich źródeł bardzo dynamicznie rośnie ilość przypadków sprzedaży konsoli Playstation lub też wymiany jej na XBox 360 Microsoftu.

Do tego dochodzi jeszcze spadająca sprzedaż wszelkich rzeczy związanych z grą sieciową (punkty, dodatki) oraz coraz częściej zdarzające się anulowanie przed premierowych zamówień na gry.

Według informacji jakie pozyskał Edge aż o 200% (tygodniowo) wzrosła ilość wymienianych i sprzedawanych konsol PS3. I co ciekawe sprzedającymi są głównie osoby grając w onlinowe FPS czyli przykładowo takie tytuły jak Black Ops czy Modern Warfare 2.

Szczerze mówiąc nie dziwię się graczom - jeśli mają okazję wymienić sprzęt nie tracąc na tej transakcji zbyt wiele (nie wiem czy u nas ktoś oferuje wymianę konsoli ?) to czemu nie. Szczególnie, że ci najbardziej zaangażowani z pewnością nie wyobrażają sobie tygodnia nie mówiąc już o dłuższym okresie bez gry w ich ulubionych shooter (choć dla niektórych to pewnie zdrada nie do wybaczenia).

Myślę, że taka sytuacja może narastać w przypadki kiedy Sony nie upora się wreszcie z problemem. Do tego dochodzą pewnie jeszcze problemy z zakupem PS3 u nowych klientów, którzy mogą "na wszelki wypadek" wybrać produkt konkurencji.

Swoją drogą ciekawie wyglądają w polskiej telewizji reklamy PS3 w której chyba też wspominają o grze online (W Play zdaje się trwa duża kampania z tą konsolą). Nie ma to jak reklamować produkt z którego w tej chwili tylko częściowo można korzystać.

Czy wy gdybyście mogli to wymienilibyście wasze PS3 na inną konsolę (zakładają, że byłoby to możliwe)? Ja przyznam, że po takiej akcji jak z PSN miałbym poważny dylemat (choć pewnie poczekałby z tą decyzją jeszcze przynajmniej dwa tygodni bo mniej więc tyle obstawiam że potrwa jeszcze naprawianie skutków włamania).

Ps. Jeśli macie jakieś informacje jak wygląda u nas sprzedaż konsoli PS3 i gier do podzielcie się nimi w komentarzu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konsolePS3xbox