E-sport

W Spodku zagrają o 1,5 miliona złotych!

Paweł Książek
W Spodku zagrają o 1,5 miliona złotych!
5

O tym, że finały Intel Extreme Masters w Katowicach będą wielkim wydarzeniem nie trzeba było nikogo przekonywać. Zapowiada się jednak, że będą jeszcze bardziej prestiżowe, niż się fanom e-sportu wydawało. Już oficjalnie ogłoszono, że w Spodku - poza graczami League of Legends i Starcrafta II - zawit...

O tym, że finały Intel Extreme Masters w Katowicach będą wielkim wydarzeniem nie trzeba było nikogo przekonywać. Zapowiada się jednak, że będą jeszcze bardziej prestiżowe, niż się fanom e-sportu wydawało. Już oficjalnie ogłoszono, że w Spodku - poza graczami League of Legends i Starcrafta II - zawitają także najlepsze drużyny Counter-Strike: Global Offensive, które w turnieju EMS One zagrają o 250 000 dolarów. Teraz pula nagród całego wydarzenia wynosi już pół miliona dolarów. 

Podczas styczniowego przystanku IEM w Polsce nie zabrakło turnieju CS:GO, ale grały tam tylko cztery drużyny. Na finałach w przyszłym roku ludzie spodziewali się podobnych rozgrywek. Jednak organizatorzy wszystkich zaskoczyli. W Spodku pojawi się sama europejska czołówka. Pewni swojego udziału są już zdobywcy ośmiu pierwszych miejsc z Dreamhacka 2013, a w tym takie zespoły, jak: Ninjas in Pyjamas, czy byłe VeryGames i Copenhagen Wolves. Są to najlepsi z najlepszych. Osiem pozostałych slotów uzupełnią ekipy z eliminacji. Turniej pod względem puli nagród będzie drugim takim wydarzeniem w historii CS-a. O 250 000 drużyny grały już podczas Dreamhacka. Teraz będzie szansa na zobaczenie ich w Polsce, co dla miłośników produkcji Valve jest niemałą atrakcją.

Im bliżej Intel Extreme Masters w Katowicach, tym coraz więcej ludzi powinno przekonywać się do tej imprezy. Zagrają tam najlepsze zespoły League of Legends i zawodnicy Starcrafta, którzy powalczą o tytuły mistrzów ósmego sezonu IEM, a CS:GO będzie miał swoją scenę, na której z pewnością nie zabraknie emocji. Trzeba mieć też nadzieję, że nie zabraknie tam polskiego zespołu. Występ drużyny z Polski przyciągnąłby z pewnością jeszcze więcej kibiców i zachęcił ich do głośnego dopingu, który było już słychać w styczniu, mimo, że rozgrywki CS-a odbywały się na małej scenie.

IEM będzie świętem e-sportu, dlatego każdy fan powinien się tam wybrać. Warto zapamiętać tę datę - 14 - 16 marca 2014, bo z pewnością przejdzie do historii sportów elektronicznych, ale także katowickiego Spodka. Już w styczniu widzieliśmy turniej, którego w Polsce nigdy nie było i sprawił on niespodziankę także gościom z innych

krajów. Nic dziwnego, że po raz kolejny zobaczymy najlepszych graczy na świecie i to aż w trzech grach. Powalczą oni o pulę nagród, której suma wynosi ponad 1,5 miliona złotych.

Wstęp na Intel Extreme Masters w Katowicach jest darmowy, można się jednak zdecydować na zakup biletów wcześniejszego wejścia. Pierwsza partia jest już w sprzedaży, kolejna ma pojawić się w styczniu. Cena za jeden dzień to 40 złotych, a karnety kosztują 110 złotych. Są sprzedawane za pomocą portalu Ticketpro.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Intel Extreme Masterskatowice