E-sport

Bilet na Intel Extreme Masters. Czego ludzie nie rozumieją?

Paweł Książek
Bilet na Intel Extreme Masters. Czego ludzie nie rozumieją?
14

Finały ósmego sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach zbliżają się wielkimi krokami. Organizatorzy w końcu podali informację o biletach na to wydarzenie. Od wielu miesięcy otrzymywali mnóstwo pytań odnośnie tej kwestii, jedni wyrażali chęć kupna wejściówek, inni nie wyobrażali sobie takiej opcji....

Finały ósmego sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach zbliżają się wielkimi krokami. Organizatorzy w końcu podali informację o biletach na to wydarzenie. Od wielu miesięcy otrzymywali mnóstwo pytań odnośnie tej kwestii, jedni wyrażali chęć kupna wejściówek, inni nie wyobrażali sobie takiej opcji. Mamy kompromis - na IEM będzie można wejść za darmo, ale będzie też można kupić bilet i nie stać w długich kolejkach, które w tamtym roku były dużym problemem. 

Zacznijmy od ceny. Za jeden dzień będzie trzeba zapłacić 40 złotych. Osoba, która będzie chciała dostać się osobnym wejściem, za trzy dni będzie musiała zapłacić 120 złotych. Dużo? Moim zdaniem nie. Taka impreza nie zdarza się często, pojawią się tam najlepsi gracze Starcrafta II i League of Legends na świecie, emocji na pewno nie zabraknie, więc fani e-sportu nie powinni narzekać. Będzie też mnóstwo innych atrakcji - podobno więcej, niż w styczniowej edycji, a dodatkowo mają być turnieje poboczne. To święto e-sportu. Odbywa się w marcu, więc przez te miesiące, myślę, że większość jest w stanie odłożyć tyle pieniędzy.

A jeśli nie jest to możliwe to nie można się zrażać. Wiele osób komentuje negatywnie tę decyzję. Niektórzy nawet nie rozumieją dobrze, o co chodzi z biletami. Myślą, że na IEM będzie mogło wejść tylko 3000 osób dziennie, a po prostu tyle jest płatnych wejściówek. Zrobione są one tylko po to, by ludzie, przyjeżdżający z dalszych zakątków kraju lub nawet z innych części świata, mieli pewność, że do Spodka wejdą. W styczniu były z tym problemy, więc organizatorzy musieli jakoś rozwiązać ten problem. Moim zdaniem rozwiązali w najlepszy możliwy sposób.

Nie wiem co w tym jest niezrozumiałego, ale mam wrażenie, że ludzie zobaczyli słowo "bilety" i wzięli się już za komentowanie. Nie doczytali całej informacji, a niepotrzebnie sieją ferment. Impreza ma być darmowa i taką pozostaje. Dla tych, którzy wciąż nie rozumieją o co chodzi, tłumaczę w skrócie:

Intel Extreme Masters - 3 dni imprezy

3 dni imprezy - 3 tysiące płatnych biletów na każdy dzień, umożliwiających wejście innymi drzwiami

3 dni imprezy - darmowe wejście, jak podczas poprzedniej edycji

Spodek - ograniczona liczba miejsc, więc przez to będą kolejki

Prościej się chyba nie da. Ci, którzy zdecydują się na bilety, już niebawem będą mogli je kupić. Pierwsza partia (po 500 biletów na każdy dzień) ma być w sprzedaży od końcówki przyszłego tygodnia (jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie można je kupić), a IEM w Katowicach odbywa się 14 - 16 marca 2014 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-sportIntel Extreme Masters