E-sport

E-sport to nie tylko pieniądze

Paweł Książek
E-sport to nie tylko pieniądze
22

Oglądając transmisję z Blog Forum Gdańsk zdałem sobie sprawę, że blogosfera jest bardzo podobna do e-sportu. Zwłaszcza w przypadkach, gdy tymi środowiskami interesują się masowe media. Tematami przewodnimi występów w telewizji, czy artykułów są pieniądze. Wiem, że e-sport w Polsce uważa się za coś,...

Oglądając transmisję z Blog Forum Gdańsk zdałem sobie sprawę, że blogosfera jest bardzo podobna do e-sportu. Zwłaszcza w przypadkach, gdy tymi środowiskami interesują się masowe media. Tematami przewodnimi występów w telewizji, czy artykułów są pieniądze. Wiem, że e-sport w Polsce uważa się za coś, co dopiero raczkuje i to, że dla kogoś jest on źródłem utrzymania, dla niektórych jest nadzwyczajnym zjawiskiem, ale naprawdę można stąd wyciągnąć wiele innych tematów.

Profesjonalni gracze w masowych mediach pojawiają się już od wielu lat. Były okresy, kiedy częściej występowali przed kamerami znanych telewizji, ale niekiedy brakowało ich przez dłuższy czas. E-sport gościł na antenach takich stacji, jak TVP1, Polsat, TVN czy TVN24. Zdawałoby się, że największe stacje w naszym kraju. Przygotowywały materiały na różne tematy, ale w większości przypadków tematem przewodnim były pieniądze. Pod względem atrakcyjności w mediach są one pewnie na drugim miejscu, tuż za tragediami. "

Środowisko sportów elektronicznych w naszym kraju jest już na tyle rozwinięte, że społeczeństwo nie powinno być zaskoczone większymi czy mniejszymi zarobkami wśród graczy, redaktorów, czy osób odpowiedzialnych za organizacje turniejów. Owszem, ten temat jest w pewnym sensie ekskluzywny i w mediach co jakiś czas powinien się pojawiać, ale warto byłoby też sięgnąć głębiej. Zaczynając pisać na Antywebie w styczniu tego roku zastanawiałem się, czy znajdę na tyle tematów, żeby zainteresować jego czytelników. Jest tu inna publiczność niż na portalach stricte e-sportowych i pisanie artykułów wymaga także innego podejścia.

Przez te miesiące przedstawiałem tu wiele tematów, które moim zdaniem były ciekawe. Was interesowały w różny sposób. Patrząc na statystyki tekstów, które nie były o pieniądzach, to w większości przypadków wyglądają bardzo dobrze. Dlaczego więc w masowych mediach częściej nie można zrobić materiału na inne tematy?  Fajnie byłoby co jakiś czas oglądać reportaże, czy wywiady z ludźmi z e-sportowego środowiska, którzy opowiadają o czymś innym niż pieniądze. O  swojej pasji, świetnych ludziach, których tu poznali, czy korzyściach niematerialnych, jakie czerpią. Wówczas o zainteresowanie nie muszą się martwić. Dla e-sportowego środowiska każdy materiał w jakimś nowym miejscu jest w nadzwyczajny i w większości przypadków ludzie po niego sięgną, czy to w telewizji, czy portalach i prasie.

fot. sxc.hu

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-sport