E-sport

Polacy wśród najlepszych. Podbiją serca kibiców?

Paweł Książek
Polacy wśród najlepszych. Podbiją serca kibiców?
0

Piątek, godzina 21. Oczy polskiej społeczności e-sportowej skierowane na mecz rodaków z MeetYourMakers, walczących o utrzymanie w League Championship Series, czyli najbardziej prestiżowej lidze League of Legends. Po czterech mapach Polacy niestety żegnają się z rozgrywkami. Jednak nadzieja pozostaje...

Piątek, godzina 21. Oczy polskiej społeczności e-sportowej skierowane na mecz rodaków z MeetYourMakers, walczących o utrzymanie w League Championship Series, czyli najbardziej prestiżowej lidze League of Legends. Po czterech mapach Polacy niestety żegnają się z rozgrywkami. Jednak nadzieja pozostaje - na niedzielę zaplanowany był jeszcze pojedynek, tym razem polskiego Kiedyś Miałem Team, które grało o awans do LCS. Na szczęście, udało się, mamy biało-czerwoną flagę wśród najlepszych zespołów Europy.

Udział w tych rozgrywkach to marzenie każdego zawodowego gracza LoL-a. Wiąże się zarówno z dużą popularnością, jak i ciekawymi kontraktami. Nieoficjalnie mówi się, że każdy uczestnik LCS otrzymuje 2,5 tysiąca euro miesięcznie. Jest to na pewno dobra pensja, zwłaszcza dla naszych rodaków. Choć nie tylko o pieniądze tu chodzi. Rozgrywki, w których czwartym sezonie zobaczymy polskie Kiedyś Miałem Team są jak Liga Mistrzów. Grają tam najlepsi z najlepszych. Stają się idolami dla młodych miłośników League of Legends, którzy śledzą każde mecze. Chcą poznawać tych graczy.

Była szansa, że w czwartym sezonie zobaczymy dwie drużyny z naszego kraju, ale niestety - MYM w barażach uległ swoim rywalom i na tę chwilę będzie musiało skupić się na innych zmaganiach oraz treningach, by w przyszłości powrócić do LCS. Występować będą za to reprezentanci KMT, którzy po świetnej grze ograli wczoraj Ninjas in Pyjamas. Nie wszyscy wierzyli w ich zwycięstwo. Nawet rywale byli pewni wyniku 3:0, ale chyba nie spodziewali się, że na korzyść Polaków. Nasi rodacy pokazali się jednak z dobrej strony, prezentując mądre i cierpliwe zagrania.

Dzięki temu udowodnili, że zwycięstwa na polskich turniejach, jak i międzynarodowe sukcesy to nie przypadek, a po prostu umiejętności. To właśnie oni będą w centrum uwagi polskiej społeczności League of Legends w nadchodzących zmaganiach LCS. Zaraz po wygranym meczu dało się zauważyć, że ludzie jeszcze bardziej zaczęli interesować się reprezentantami Kiedyś Miałem Team, śledząc ich profile na facebooku, a także wypytując o przeszłość.

Polaków czeka trudne zadanie - nie zrobienie tego błędu, co MYM, który poprzedni sezon rozpoczął od świetnych gier i kilku wygranych pod rząd, a zakończył poza ligą. KMT musi poradzić sobie z presją, by zostać w lidze na dłużej i jednocześnie dostarczać kibicom wielu emocji, które w spotkaniach tej rangi są nieuniknione.

W Kiedyś Miałem Team występują:

Marcin "Xaxus" Mączka
Marcin "Jankos" Jankowski
Remigiusz "Overpow" Pusch
Paweł "Celaver" Koprianiuk
Oskar " VandeR" Bogdan

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-sportLeague of Legends