Płatności i bankowość

W pociągach Przewozów Regionalnych będzie można zapłacić za bilet kartą płatniczą

Grzegorz Ułan
W pociągach Przewozów Regionalnych będzie można zapłacić za bilet kartą płatniczą
6

Do tej pory raczej na pewniaka można było wchodzić do pociągów IC bez biletu i bez gotówki, w tych pociągach konduktorzy dysponują od dawna terminalami płatniczymi. Gorzej jest w pociągach Przewozów Regionalnych, w których wprawdzie można kupić bilet u konduktora, ale tylko za gotówkę.

Już niedługo ma się to zmienić, spółka Polregio wybrała w przetargu konsorcjum firm TK Telekom z Grupy Netia i S&T Services, które zaopatrzą konduktorów w mobilne terminale płatnicze.

Bogusław Kowalski, Prezes TK Telekom:

Razem z naszym partnerem, spółką S&T Service, przygotowaliśmy dla Przewozów Regionalnych najlepszy produkt, jaki obecnie jest dostępny na rynku. Wdrożenie nastąpi już za sześć miesięcy, dzięki czemu jeszcze w tym roku pasażerowie Przewozów Regionalnych będą mogli wygodnie zapłacić kartą za przejazd.

Wartość kontraktu wyniosła ponad 15 milionów złotych. Oprócz dostarczenia 1780 terminali i drukarek, 1980 akumulatorów zapasowych i ładowarek sieciowych, stacji dokujących i kart pamięci oraz 20 urządzeń do bezprzewodowej transmisji obrazu wraz z innymi drobnymi akcesoriami, obejmuje również 3-letni serwis.

Co ciekawe, nie będą to zwykłe terminale płatnicze, które znamy, ale terminale oparte na Androidzie z możliwością odczytu kodów QR i kart elektronicznych. Z uwagi na specyfikę systemu będą umożliwiać integrację z systemami informacji dla pasażerów, teczką konduktora czy programami lojalnościowymi.

Źródło: Netia.

Photo: photography33/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu