22

No w końcu! Za usługi w Orange Flex zapłacicie już BLIKIEM. 50 zł w prezencie dla nowych klientów

Orange Flex to submarka naszego pomarańczowego operatora, która działa na zasadzie subskrypcji, podobnie jak Netflix czy HBO GO. Do tej pory, aby skorzystać z tej oferty musieliśmy podpinać do ich aplikacji mobilnej swoją kartę płatniczą, teraz to się zmieni.

Nie jestem zwolennikiem zostawiania danych karty płatniczej w każdym miejscu w sieci, czy to w serwisach streamingowych (wolę podpinać PayPal) czy w sklepach internetowych, gdzie szukam tylko opcji płatności właśnie BLIKIEM.

Od teraz opcja ta dostępna będzie też dla obecnych i nowych klientów Orange Flex.

Wystarczy wpłacić dowolną kwotę, która pojawi się w sekcji „Płatności” w aplikacji. Z tych środków pobierane będą płatności za wszystkie zakupy w Orange Flex, które należy każdorazowo potwierdzić poprzez wpisanie kodu BLIK (wygenerowanego w aplikacji bankowej).

Tak więc będzie to działało, podobnie jak doładowania w ofertach na kartę, w zależności od wybranego planu czy dodatkowej usługi typu Music Pass czy Video Pass, opłata za nie będzie pobierana z wpłaconych środków, przy wykorzystaniu BLIKA.

Opcja dostępna jest dla obecnych i nowych klientów, jednak tym nowym, którzy czekali na BLIKA, nie chcąc podpinać swojej karty płatniczej polecam się wstrzymać do 6 lutego. Wtedy to rusza promocja „Płać BLIK w Orange Flex”, dzięki której nowi klienci przy aktywacji planu w Orange Flex i wyboru płatności BLIKIEM, otrzymają 50 zł po miesiącu korzystania z niego. Wystarczy podczas aktywacji wpisać w aplikacji kod promocyjny – BLIKFLEX.

Źródło: Orange.

Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, T-Mobile Usługi Finansowe oraz Banku Pekao S.A.