Telekomy

W końcu ktoś pomyślał o stałych klientach. Vectra, robisz to dobrze!

Grzegorz Ułan
W końcu ktoś pomyślał o stałych klientach. Vectra, robisz to dobrze!
26

To największa bolączka aktualnych klientów naszych operatorów, którzy to prześcigają się w wypasionych promocjach, by ściągnąć do siebie nowych klientów od konkurencji, zapominając często o obecnych klientach. Jednak powiew świeżości w tym temacie zawiał teraz ze strony Vectry, która udostępniła właśnie pakiet atrakcyjnych ofert dla obecnych klientów.

Vectra - promocja telewizyjna dla obecnych klientów

Nie ma w tym przesady przejrzałem te oferty dla obecnych klientów i naprawdę są atrakcyjne. Zacznijmy od oferty dla miłośników filmów. Pakiet Srebrny, który aktualnie kosztuje 40 zł dla nowych klientów, obecni klienci mogą zamówić w tej samej cenie, ale razem z pakietem HBO. Nawet jakby porównywać to samodzielnej usługi HBO GO, to jej subskrypcja kosztuje 29,99 zł, czyli za sam pakiet telewizyjny płacimy tu jedynie 10 zł.

Nieco mniej korzystnie przedstawia się promocja dla miłośników sportu, a w szczególności piłki nożnej, w tej samej cenie 40 zł dostają w pakiecie dostęp do kanałów Eleven Sports. Mniej korzystna, bo jako samodzielna usługa online kosztuje ona połowę mniej niż HBO, czyli 15,90 zł. Niemniej i tak zakładamy, że jesteśmy przecież klientami Vectry i tak płacimy więc te 40 zł za podstawowy pakiet telewizyjny, który w promocji powiększa się o HBO czy Eleven, bez zwiększania ceny.

Vectra - promocja internetowa dla obecnych klientów

Równie ciekawie się przedstawia oferta internetowa. Dla miłośników filmów przygotowana została para - internet stacjonarny z prędkością do 30 Mb/s i pakiet HBO za 44 zł. Tej oferty internetowej nie ma na stronie, nie jest dostępna dla nowych klientów. Najtańsza opcja na stronie to internet do 150 Mb/s za 49,99 zł. Tak więc, ktoś kto nie potrzebuje takich prędkości może zaoszczędzić, korzystając z tej promocji. Dla sportmaniaków jest z kolei już bardziej adekwatna oferta do ceny samodzielnego Eleven Sports. Za również 44 zł dostajemy internet stacjonarny z wyższą prędkością, bo do 100 Mb/s.

Vectra - promocja telefoniczna dla obecnych klientów

Trzecia paczka promocji dotyczy usług komórkowych. Z tej paczki mogę polecić środkową opcję, w której za 40 zł dostaniecie nielimitowane rozmowy komórkowe i nielimitowane wiadomości SMS (również w roamingu UE) oraz 6 GB transferu danych (1,93 GB w UE), a do tego dostęp do HBO GO. W tej opcji dostaniecie więc abonament komórkowy za 10,01 zł (taki zestaw usług kosztuje zwykle w normalnej ofercie od 20 zł wzwyż), jeśli oczywiście zależy Wam jednocześnie na wykupieniu HBO GO, które normalnie kosztuje 29,99 zł.

Cieszy takie podejście Vectry, choć z drugiej strony ciężko się temu dziwić. Myślę, że z czasem i inni operatorzy wezmą z nich przykład. Akurat dziś wcześniej dzieliłem się z Wami swoimi spostrzeżeniami odnośnie do klientów, którzy uciekają od płatnych ofert telewizyjnych i wykupują samodzielne internetowe usługi typu Netflix, właśnie HBO GO i Eleven Sports, Showmax czy WP Pilot. Aby ich zatrzymać, operatorzy muszą zagwarantować swoim klientom dostęp do nich u siebie w atrakcyjniejszej cenie. Myślę, że w przypadku Vectry i HBO GO/Eleven Sports to się właśnie udało.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu