Telekomy

W III kwartale wszyscy operatorzy na minusie w przenoszeniu numerów, prócz Play

Grzegorz Ułan
18

Kwartalne zestawienia UKE przenoszeń numerów pomiędzy polskimi telekomami pozwalają, przynajmniej poglądowo, ocenić aktualną ofertę naszych operatorów. Zestawienie za III kwartał pokazuje, że najlepszą propozycję przedstawił w tym czasie Play.

Mowa o 3 nowych formułach, Solo, Duet i Rodzina. Myślę, że zwłaszcza opcja Duet mogła przypaść do gustu i przyciągnąć nowych klientów. Choć jak porównywałem dla Was ich ofertę z bliźniaczą opcją w Nju mobile, wypadli nie najlepiej. No, ale siłę przebicia mają mocną w mediach, prawdopodobnie to zaważyło i III kwartał znowu należał do Play:

Poprzedni kwartał również wygrali, o czym pisałem Wam przy okazji jednego z poprzednich moich wpisów - T-Mobile robisz to źle:

Drobny spadek dopadł Orange, ale myślę, że w IV kwartale powinni wrócić do plusowej różnicy w przenoszeniu numerów. Darmowe Spotify zrobi swoje. Co z T-Mobile? Oni również niedawno udostępnili nową ofertę Supernet i jej efekty poznamy, podobnie jak w przypadku Orange, w ostatnim zestawieniu po nowym roku. W kuluarach mówi się o sporym zainteresowaniu tą nową ofertą. A Plus? Cóż, myślę, że możemy spodziewać się wkrótce nowej oferty od nich, jeśli chcą z ładnym wynikiem zakończyć rok. Widać, że nowe oferty robią niezłe zamieszanie na rynku, zwłaszcza te trafione. Z ciekawością oczekuję więc na podsumowanie ostatniego kwartału.

Photo: AntonioGuillemF/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu