Telekomy

Nju mobile dla dwojga vs Play Formuła Duet, czyli we dwójkę zawsze taniej

Grzegorz Ułan
30

Wczoraj prezentowałem Wam nasze zestawienie ofert bez limitu oraz internetu mobilnego, dziś porównam dwie bliźniacze oferty Nju mobile z numerem dodatkowym i Play Duet.

Zwykle opisujemy oferty przeznaczone typowo dla klienta indywidualnego, który szuka dla siebie najbardziej korzystnej cenowo oferty. Są jednak jeszcze oferty łączone, które mają to do siebie, że są zwykle o wiele tańsze jeśli podzielimy końcową cenę na pół z kimś z bliskich. Nie wiem, może to być mąż, żona, dziewczyna, chłopak, przyjaciel czy dziecko.

Taką ofertę ma Nju mobile z numerem dodatkowym oraz od niedawna Play w taryfie Formuła Duet.

Zacznijmy od Nju, który ma kilka pakietów obniżających rachunek. Do tej pory ciężko było się w nich połapać, ale w końcu wrzucili to w jedną tabelkę. Zabrakło w niej miejsca dla jeszcze jednego pakietu Więcej internetu, z którego ja korzystam. Różni się od opcji Do komórkowych, większym transferem danych, gdzie za 29 zł dostajemy na start 10 GB.

Na start, bo Nju nagradza za lojalność i po dwóch latach robi się z tego 30 GB, podobnie w pozostałych pakietach potraja się liczba GB po dwóch latach.

W przypadku Play sprawa również jest prosta, wprowadzając ostatnio nowe taryfy Solo, Duet, Rodzina uprościli proces szukania ofert do jednej strony, niezależnie czy szukamy oferty tylko dla siebie czy wspólnie z kimś z bliskich.

Tu w kwestii wyjaśnienia, taryfa Formuła Duet L ma opcję nielimitowanych GB, w rzeczywistości mamy tu 20 GB, po osiągnięciu tego limitu, prędkość zwalnia do 1 Mb/s. Jeśli chodzi o Nju, w tabelkach już doliczyłem 9 zł za numer dodatkowy do maksymalnej kwoty za abonament.

Nju Mobile - Do komórkowych vs Play - Formuła Duet S

Nju Mobile - Jeden na wszystko vs Play - Formuła Duet M

Nju Mobile - Więcej internetu vs Play - Formuła Duet L

Jak widać, niemal w każdej opcji wygrywa Nju mobile, jedynie w przypadku Nju Mobile - Do komórkowych wychodzi drożej po rozbiciu na dwie osoby, ale pamiętajmy, że płacimy tylko za wykorzystane minuty, bo ten pakiet rozbity jest na części składowe. Wystarczy, że nie będziemy dzwonić na stacjonarne i już jest 10 zł taniej. Ponadto w Play Formuła S cena 45 zł wchodzi w grę, jeśli przenosimy do Play przynajmniej jeden numer z innej sieci, w przeciwnym wypadku opłata wynosi 55 zł, czyli podobnie do Nju.

Poza tym rośnie nam transfer danych i już po pół roku mamy więcej niż w Play. Należy też rozważyć kwestie zobowiązania. Jeśli decydujemy się wziąć abonament z zobowiązaniem na 24 miesiące, musimy zwrócić uwagę na stopień bliskości. Wiadomo, że na przykład z dziewczyną może się nie ułożyć i zostajemy z dwoma numerami do końca umowy. W Nju wystarczy wypowiedzieć umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

W trzeciej tabelce nie dałem dodatkowego bonusu roamingowego od Play, w ramach abonamentu w Formuła Duet L dostępne są nielimitowane minuty, SMS-y, MMS-y i 500 MB transferu do wykorzystania w UE przez 30 dni na osobę w trakcie trwania umowy. Więc warto rozważyć tę opcję, jeśli, co roku wyjeżdżamy na zagraniczne wczasy lub akurat taki okres przebywamy poza granicami kraju w przeciągu 2 lat.

Wybór oczywiście pozostawiam każdemu, kto zastanawia się nad skorzystaniem z takiej oferty łączonej. Ze swojej strony mogę polecić Nju mobile, bo sam korzystam od półtora roku i nie spotkałem się jeszcze z żadnymi problemami czy koniecznością kontaktowania się z BOK, co kiedyś jak miałem abonament w Orange, było nie do pomyślenia.

Taniej i więcej? Sprawdź aktualną ofertę NJU Mobile!

Foto SIM card on the smart phone via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu