Felietony

W grudniu rządzi Microsoft. Zobaczcie oferty „darmowych” gier z Games with Gold i PlayStation Plus

Paweł Winiarski
W grudniu rządzi Microsoft. Zobaczcie oferty „darmowych” gier z Games with Gold i PlayStation Plus
13

W wynikach sprzedaży wygrywa PlayStation, w darmowych grach z abonamentowej usługi sieciowej Xbox. Tym razem bez żadnych wątpliwości - większe hity sprezentuje nam w przyszłym miesiącu Microsoft. Xboksy Posiadacze Xboksów One przez cały grudzień będą mogli pograć w The Incredible Adventures of Van...

W wynikach sprzedaży wygrywa PlayStation, w darmowych grach z abonamentowej usługi sieciowej Xbox. Tym razem bez żadnych wątpliwości - większe hity sprezentuje nam w przyszłym miesiącu Microsoft.

Xboksy

Posiadacze Xboksów One przez cały grudzień będą mogli pograć w The Incredible Adventures of Van Helsing. W tym RPG akcji wcielicie się w syna profesora Van Helsinga, który podobie jak ojciec, zajmuje się tropieniem i eksterminacją wszelkiego rodzaju potworów. W dniach 16 grudnia - 15 stycznia pogracie natomiast w Thief, skradankę autorstwa Eidos Montreal. Chodzi oczywiście o nową wersję gry. Dwie duże, fajne produkcje. Brawo Microsoft.

Właściciele Xboksów 360 sprawdzą natomiast CastleStorm (1-15 grudnia), Sacred 3 (16-31 grudnia) i Operation Flashpoint: Dragon Rising (16-31 grudnia). Sami widzicie, że oferta „darmowych” gier na poprzednią generację konsol Microsoft również należy do mocnych.

PlayStation

Patrząc na propozycję Microsoftu dla Xboksów One, na PS4 wieje w grudniu biedą. Gauntlet: Slayer Edition nie jest złe, ale o hicie też nie może być mowy. Nie lepiej jest w przypadku King's Question - Chapter 1: A Knight to Remember, wydanej przez Sierra Entertainment przygodówki. Tak, dobrze widzicie, chodzi o jeden rozdział.

Zdecydowanie lepiej prezentuje się natomiast oferta dla posiadaczy PlayStation 3 - Far Cry 3: Blood Dragon jest kapitalne i namawiam Was do zagrania. SSX przypomni Wam natomiast, że nadchodzi zima i jeśli nie jeździcie na prawdziwej desce, możecie ją założyć w świecie wirtualnym. Osobiście mocno czekam na Freedom Wars, nastawioną na kooperację, bardzo dynamiczną grę akcji. Do tego Rocketbirds Hardboiled.

Na profilu PlayStation Polska na Facebooku oczywiście wrze. Choć z drugiej strony tam ciągle wrze, gdy ogłaszane są gry w PlayStation Plus. Niby nie da się dogodzić każdemu, ale kolejny miesiąc bez dużej gry na PS4 brzmi jak kiepski żart, szczególnie że przecież mamy święta i 20-lecie PlayStation.

I na koniec kilka słów wyjaśnienia, bo słowo „darmowe” pojawiające się przy artykułach związanych z grami w Games with Gold i PlayStation Plus często wywołuje niepotrzebne emocje.
Gry nie są tak naprawdę darmowe, dostają je wyłącznie abonenci opłacający subskrypcję PS+ i Xbox Live Gold. Abonamenty wymagane są do grania online na PS4, X1 i X360 - można więc uznać, że gry dodawane są co miesiąc niejako w bonusie.. W przypadku PS3 i Vity pogracie w sieci bez opłat.

A Wy jak oceniacie oferty „darmowych”, grudniowych gier w obu usługach?

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu