Facebook

W Google Play znajdziemy 5 nowych powodów, dla których warto zainstalować Messengera (albo i nie)

Tomasz Popielarczyk
W Google Play znajdziemy 5 nowych powodów, dla których warto zainstalować Messengera (albo i nie)
18

Facebook ujawnił swoje ambitne plany związane z Messengerem. Teraz czas na ich realizację. W Google Play właśnie pojawiły się nowe aplikacje, które są swoistymi rozszerzeniami dla komunikatora i wprowadzają zupełnie nowe sposoby komunikacji z jego użyciem. Czy lepsze, czy gorsze - to już musicie oce...

Facebook ujawnił swoje ambitne plany związane z Messengerem. Teraz czas na ich realizację. W Google Play właśnie pojawiły się nowe aplikacje, które są swoistymi rozszerzeniami dla komunikatora i wprowadzają zupełnie nowe sposoby komunikacji z jego użyciem. Czy lepsze, czy gorsze - to już musicie ocenić sami.

Facebook Messenger ma być platformą, a to sprawia, że Zuckerberg już nie musi tworzyć własnego smartfona. Każdy takiego facebookofona będzie miał teraz w kieszeni. Pomogą w tym takie aplikacje jak te opisywane poniżej. W Google Play właśnie pojawiło się pięć (właściwie to cztery, bo jeden został jedynie odświeżony) programów, które dopakują Messengera na naszym urządzeniu (linki w nagłowkach).

Selfied

Emotikony? Meh! Można je zastąpić swoimi zdjęciami typu selfie. Ta aplikacja pozwoli nam skonfigurować szereg emocji różnego rodzaju i do każdej z nich przypisać stosowną fotografię wykonaną przy użyciu przedniego aparatu w smartfonie. Potem pozostanie już tylko osadzanie ich w konwersacji.

Shout!

Ten programik pozwala na wykonywanie fotografii, a następnie opatrywanie ich specjalnym napisem - wyświetlanym w centralnej części grafiki, wykorzystującym masywny i pogrubiony font oraz pisanym wielkimi literami. Nazwa nie bierze się znikąd, bo efekt ma właśnie odzwierciedlać taki krzyk. Jeżeli zatem chcemy na kogoś nakrzyczeć...

Sound Clips

Mój faworyt. Sound Clips pozwala na osadzanie w konwersacji różnego rodzaju efektów dźwiękowych. Aplikacja posiada kilka różnych kategorii: od odzwierciedlających emocje, a na odgłosach zwięrząt skończywszy. I tak oto na sprośny żart kolegi możemy zareagować kwiczeniem świni, a obrażonej znajomej wysłać rechotającego bobasa. Nie wiem po co, ale da się.

Strobe

Ta aplikacja potrafi generować animacje w formacie GIF. Potrzebujemy do tego wyłącznie kilku zdjęć - najlepiej wykonanych w kilkusekundowych odstępach, co da nam wrażenie ruchu. Potem możemy oczywiście wszystko to opatrzyć efektami, których twórcy zaimplementowali tutaj całkiem sporo.

Stickered

Ten program już znamy. W nowej wersji doczekał się jedynie delikatnego odświeżenia i (podobnie jak pozostałe programy) otrzymał dopisek "for Messenger". Dzięki niemu możemy wykorzystywać bazę naklejek z Facebooka do ozdabiania naszych zdjęć. Oczywiście potem można je przesyłać znajomym.

...

Czy którakolwiek z nich jest praktyczna i przydatna? Moim zdaniem, ani trochę. Czy będą popularne? Pierwsze oceny w sklepie sugerują, że będą szalenie popularne. Cóż, jeżeli tak właśnie ma wyglądać to wykorzystanie Messengera jako platformy, to ja chyba na razie podziękuję i postoję. Być może po prostu nie jestem targetem tych aplikacji i muszę jeszcze odczekać na sensowne propozycje z tej kategorii. Oby.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu