Netflix

Netflix przekaże 2,5 mln złotych dla branży telewizyjnej i filmowej w Polsce

Grzegorz Ułan
Netflix przekaże 2,5 mln złotych dla branży telewizyjnej i filmowej w Polsce
2

Netflix i Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) poinformowały własnie o utworzeniu funduszu, który ma wesprzeć pracowników branży filmowej, którzy ucierpieli w wyniku wybuchu epidemii koronawirusa.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to reakcja na ostatnie zapowiedzi rządu na wprowadzenie podatku cyfrowego. Niemniej to dobra inicjatywa, bo w ramach funduszu, Netflix przekaże dla pracowników branży filmowej w Polsce, najbardziej dotkniętych epidemią COVID-19 aż 2,5 miliona złotych.

Alicja Grawon-Jaksik, Prezes Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA):

Te środki  pomogą nam przekazać w obliczu kryzysu wsparcie najbardziej zagrożonym pracownikom z branży audiowizualnej, w uzupełnieniu do naszych dotychczasowych działań. Jedną z podstawowych wartości KIPA jest solidarność i rozumiemy, że Netflix realizując projekty w Polsce, czuje się częścią naszego rynku. Stąd naturalnym ruchem jest przeznaczenie wsparcia dla freelancerów z branży telewizyjnej i kinowej, w tych trudnych dla mediów i kultury czasach. To ważny gest.

To nie jedyny gest Netfliksa związany z kryzysem w branży, łącznie przekazał on już 150 milionów dolarów dla pracowników pracujących przy scenografii, charakteryzacji, kostiumach, dźwięku czy dla operatorów zdjęć i asystentów kamer, którzy stracili pracę w wyniku wybuchu epidemii korona wirusa na całym świecie.

Anna Nagler - Director, Local Language Originals, CEE w Netflix:

Jesteśmy wdzięczni za możliwość współpracy z KIPA w celu wsparcia najbardziej poszkodowanych członków ekip produkcji telewizyjnej i filmowej, którzy są niezwykle istotnym elementem polskiego przemysłu audiowizualnego. Oprócz wsparcia, jakiego udzielamy ekipom, aktorom i partnerom technicznym zaangażowanym w nasze  bieżące produkcje, chcemy również pomagać szerzej osobom obecnie najbardziej potrzebującym - zwłaszcza freelancerom dotkniętym przez kryzys.

Więcej informacji na temat funduszu i kryteriach dostępu do przekazanych przez Netfliksa środków finansowych, znajdziecie na stronach KIPA.

Źródło: KIPA.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu