Motoryzacja

Volvo sprzedało całą serię w niecałe 40 minut! Nowe S60 będzie przebojem?

Marek Adamowicz
Volvo sprzedało całą serię w niecałe 40 minut! Nowe S60 będzie przebojem?
3

Wraz z debiutem nowej generacji Volvo S60, Szwedzi przygotowali specjalną sygnowaną logotypem Polestar, która w USA została wyprzedana w niecałe 40 minut!

Chociaż od debiutu nowego Volvo S60 minęło raptem kilka tygodni, to oficjalna sprzedaż rozpoczęła się wyłącznie na amerykańskim rynku. Właśnie tam szwedzka marka przygotowała specjalną wersję, w której wprowadzono kilka mechanicznych modyfikacji. Volvo S60 Polestar Engineered limitowane było do 20 sztuk, a całość została wyprzedana w Stanach Zjednoczonych w 37 minut!

Volvo S60 Polestar Engineered dostępne było dla bieżących właścicieli samochodów Volvo, którzy dodatkowo posiadali mobilną aplikację Care by Volvo. Właśnie poprzez tę aplikację możliwe było dokonanie rezerwacji na limitowane Volvo, po wpłaceniu 500 dolarów zaliczki. Warto podkreślić, że program Care by Volvo de facto nie polega na kupnie samochodu, lecz na jego wynajęciu poprzez opłacanie miesięcznej comiesięcznej subskrypcji. Volvo S60 Polestar Engineered zostało wycenione przez Szwedów na 1100 dolarów miesięcznie, a umowa podpisywana była na okres dwóch lat. Wynajmujący limitowane S60 mógł cieszyć się w cenie również ubezpieczeniem samochodu oraz jego serwisowaniem.

Nowe Volvo S60 Polestar Enginneered zostało zmodyfikowane nie tylko pod kątem stylistycznym, lecz także mechanicznym. Pod maską tej specjalnej wersji pracuje najmocniejszy napęd hybrydowy – oznaczony jako T8. W tym wypadku 2-litorwy benzyniak wraz z silnikiem elektrycznym generuje aż 415 KM (seryjnie T8 ma ich o 15 KM mniej) i 670 Nm momentu obrotowego. Dodatkowo zawieszenie poddano modyfikacji przez Ohlins, układ hamulcowy opracowany został przez Brembo (limitowane auto można poznać po zaciskach hamulcowych polakierowanych na złoty kolor), a na kołach pojawiły się dedykowane felgi ze stopów lekkich w rozmiarze 19 cali. Wewnątrz znajdziemy też żółte pasy bezpieczeństwa.

Nowe Volvo S60 jest pierwszą limuzyną ze Szwecji, w ofercie której nie znajdziemy jednostek wysokoprężnych. To produkowane w Stanach Zjednoczonych auto trafiło już do sprzedaży na tamtejszym rynku, a do Europy trafi na przełomie 2018 i 2019 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu