Telekomy

Sprawdzamy ofertę Virgin Mobile, do której przyciągnęło do tej pory 0,5 mln klientów

Grzegorz Ułan
Sprawdzamy ofertę Virgin Mobile, do której przyciągnęło do tej pory 0,5 mln klientów
38

Ogłoszone w tym tygodniu przejęcie Virgin Mobile przez Play wywołało wątpliwości, czy aby nasz fioletowy operator nie będzie chciał wygasić tej marki w Polsce. Nic podobnego, Virgin Mobile zostaje, będzie obok Red Bull Mobile pod skrzydłami Play z dotychczasową ofertą.

Virgin Mobile w Polsce

Wygaszenie Virgin Mobile po przejęciu przez Play za 60 mln zł, byłoby decyzją niezrozumiałą i niekorzystną biznesowo. Virgin Mobile, który funkcjonuje w Polsce jako operator wirtualny już od 2012 roku i ma na dziś prawie 0,5 mln klientów w ofercie abonamentowej oraz na kartę, którzy to wybrali tę, a nie inną ofertę z sobie znanych powodów i zabranie im tego, mogłoby spowodować ich odpływ do konkurencji Play.

Korzystając z okazji tego przejęcia zerknijmy, co tak naprawdę wpadło właśnie w ręce Play? Jaka oferta dokładnie skusiła te 0,5 mln klientów do wybrania właśnie Virgin Mobile.

Virgin Mobile - najlepsze oferty na kartę

Zaczynamy od oferty na kartę w Virgin Mobile. Mamy tu do wyboru cztery pakiety, najtańszy za 3 zł ważny jest przez 30 dni i po jego aktywacji możemy skorzystać z 300 MB transferu danych 30 SMS-ów oraz 30 minut na połączenia komórkowe i stacjonarne. Za 9 zł miesięczne, również przez miesiąc dostajemy 1 GB transferu danych oraz 300 SMS-ów i 300 minut na rozmowy. To najtańsze pakiety na rynku z taką zawartością, które mają ważność 30 dni.

Jeśli potrzebujemy aktywniej korzystać w sieci przez jeden tydzień można dokupić tu pakiet za 7 zł, w jego ramach mamy 3 GB transferu danych i nielimitowane wiadomości SMS i rozmowy do wszystkich.

Jednak flagowym i najlepszym planem w ofercie na kartę Virgin Mobile jest #GIGADAJE, gdzie za 25 zł miesięcznie dostajemy 15 GB transferu danych oraz nielimitowane rozmowy oraz SMS-y. Do tego po 6 miesiącu transfer danych rośnie nam do 20 GB, po 12 miesiącu do 25 GB, a po dwóch latach do 30 GB, czyli podobnie jak w nju mobile z bonusem za staż.

Virgin Mobile - najlepsze oferty abonamentowe

W ofercie abonamentowej mamy również cztery plany, jeden bez zobowiązania z miesięcznym okresem wypowiedzenia i 3 w umowie na 24 miesiące. Pierwszy plan bez umowy terminowej zawiera nielimitowane rozmowy i nielimitowane wiadomości SMS, co kosztuje 14 zł. Koszt ten rośnie wraz ze zużyciem transferu danych od 0 Gb do 15 GB, jak osiągniemy górny pułap ostatecznie po miesiącu zapłacimy 29 zł.

W planie za 19 zł oprócz nielimitowanych rozmów i wiadomości dostajemy 9 GB transferu danych do wykorzystania w miesiącu, a za 10 zł więcej 20 GB wraz z nielimitowanymi wiadomościami MMS. W najdroższym planie za 39 zł mamy już pełen no limit na rozmowy i wiadomości w kraju oraz w roamingu UE oraz 30 GB transferu danych.

Virgin Mobile - najlepsze oferty na internet mobilny

Co dobrego w ofercie na internet mobilny? Virgin Mobile daje tu dwa plany, ale w cenach uzależnionych od posiadanych już usług. W pierwszym planie za 35 zł do dyspozycji mamy 60 GB transferu danych w miesiącu, a jeśli mamy wykupiony abonament głosowy to koszt tego planu spada do 25 zł. Podobnie w droższym planie, podstawowy koszt to 50 zł za 120 GB transferu danych, a jak korzystamy już z oferty VM, za ten plan zapłacimy 35 zł. Na oba plany obowiązuje umowa z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Virgin Mobile vs reszta świata: czy oferta sieci broni się?

Atrakcyjność danej oferty ocenia się przede wszystkim po zasięgu i jakości sieci, z której korzystamy. Virgin Mobile korzysta z nadajników Play, więc jak macie dobry zasięg tego operatora w swojej lokalizacji, będzie to najlepsza oferta dla Was. Zarówno jeśli chodzi o ofertę na kartę, to aktualnie najlepsza oferta na nadajnikach Play, gdzie po dwóch latach dostajemy aż 30 GB transferu danych za 25 zł. Podobnie z ofertą abonamentową za 39 zł, gdzie mamy nie tylko pełen no limit na rozmowy i wiadomości, ale i 30 GB transferu danych od razu oraz możemy korzystać z roamingu w UE, jak w kraju.

Co do internetu mobilnego, również wart rozważenia jest plan z 120 GB transferu danych za 50 zł (zwłaszcza, jak już korzystamy z oferty VM - 35 zł). W Play w ofercie bez zobowiązania na kartę za 49 zł, czyli tylko złotówkę taniej dostajemy 100 GB.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu