Aplikacje webowe

ViewedIt - najszybszy i najprostszy sposób na nagrywanie i udostępnianie ekranu

Grzegorz Ułan
21

Narzędzi do nagrywania i udostępniania nagrań ekranu czy zakładek w przeglądarce dostępnych jest całkiem sporo, jak na przykład Screencastify, jednak mają pewne ograniczenia w bezpłatnej wersji. Narzędzie, na które trafiłem ViewedIt, nie ma żadnych ograniczeń i do tego jest za darmo, na zawsze.

Nagrania są w jakości HD, nie ma ograniczeń co do liczby nagrań, nigdy nie wygasają i dostosowane są do odtwarzania na urządzeniach mobilnych. Do tego, narzędzie to jest proste do bólu w obsłudze i co najważniejsze wygodne w korzystaniu.

Po zainstalowaniu rozszerzenia do Chrome wystarczy kliknąć w ikonkę na pasku, wybrać z dostępnych opcji nagrania - może to być aktualna zakładka w przeglądarce lub cały pulpit, dodać obraz z kamerki lub sam mikrofon i zacząć nagrywanie.

Po zakończeniu nagrania, w osobne zakładce generuje się nam wideo (pod unikalnym linkiem), które możemy udostępnić na email lub w jakieś sieci społecznościowej, bądź po prostu skopiować link i przekazać w wiadomości na komunikatorze.

Z dodatkowych rzeczy dostępna jest opcja powiadomień liczby odtworzeń naszego nagrania, pod ikonką rozszerzenia lub na email. Pod tym linkiem, znajdziecie moje testowe nagranie zakładki.

Strona główna ViewedIt.

Rozszerzenie w Chrome Web Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu