Telewizja

Videostar dodaje nowe kanały telewizyjne w darmowej ofercie - sprawdziliśmy ich nowego playera

Grzegorz Ułan
Videostar dodaje nowe kanały telewizyjne w darmowej ofercie - sprawdziliśmy ich nowego playera
32

Dość sporo miejsca na Antyweb poświęcamy internetowym serwisom streamingowych typu Netflix, HBO GO czy polskim Player albo iPla, mnie zainteresował ostatnio inny serwis, który udostępnia kanały telewizyjne do oglądania na desktopie lub urządzeniach mobilnych - Videostar.

Nie każdy potrzebuje dostępu do najnowszych produkcji filmowych czy seriali, a chce po prostu mieć legalny dostęp do stacji telewizyjnych z poziomu komputera lub na jakimś wyjeździe na urządzeniach mobilnych. Videostar to umożliwia w kilku płatnych pakietach oraz w jednym darmowym, do którego dodali teraz Eska TV, 8TV, Fokus TV, NowaTV, Hip Hop, Vox Music TV.

https://www.facebook.com/Netvitv/photos/a.341299835985014.79730.257336887714643/1205143696267286/

Sprawdziliśmy więc, co dokładnie teraz zawierają wszystkie pakiety Videostara.

Videostar Starter - pakiet darmowy 32 kanały

W pakiecie darmowym mamy sporą część kanałów dostępnych w cyfrowej naziemnej telewizji plus kilka polskich pozycji muzycznych.

Videostar Starter Plus - 34 kanały

Drugi pakiet, już płatny - 9,90 zł, dodatkowo zawiera kanały HD - TVP 1 i TVP 2.

Videostar Podstawowy - 53 kanały

Za 19,90 zł miesięcznie dochodzą nam kanały sportowe i filmowe, takie jak Filmbox czy AXN.

Videostar Rozszerzony - 72 kanały

Pięć złotych wiecej, czyli 24,90 zł, pozwoli na dostęp do BBC czy Filmbox Premium, a tu na przykład można aktualnie oglądać świetny serial Peaky Blinders.

Dostępność kanałów i cena to jednak nie wszystko, zawsze pojawia się pytanie, czy jakość sygnału jest wystarczająca?

Videostar - jakość sygnału

Testowałem ich playera na internecie kablowym UPC i szczerze mówiąc, korzystając z darmowego pakietu nie da się oglądać programów. Tak to wygląda w wersji na desktopie.

Od biedy można jeszcze jakoś oglądać na smartfonie, choć też nie najlepiej to wygląda.

Sytuacja poprawia się znacznie w płatnych pakietach, które aktywują ich odtwarzacz w wersji beta, gdzie możemy sami wybierać jakość sygnału - od niskiej do wysokiej. Przy wyborze wysokiej jakości zdecydowanie można oglądać wszystkie kanały na pełnym ekranie, nie raniąc przy tym oczu.

A tu w wersji mobilnej:

Nowy odtwarzacz dodatkowo wyświetla listę wszystkich dostępnych kanałów w menu po lewej, skąd wygodnie i szybko możemy wybierać interesujące nas pozycje. Jakość sygnału wybieramy z opcji pod wyświetlanym kanałem, w prawym dolnym rogu.

Wyższa jakość dostępna jest już od najtańszego pakietu, myślę, że osoby, którym zależy na legalnym dostępie do kanałów telewizyjnych z różnych kategorii tematycznych na komputerach, znajdą tu coś dla siebie w każdym pakiecie. A nawet darmowa wersja na jakichś wyjazdach może okazać się wystarczająca w wersji mobilnej.

Strona główna Videostar.
Aplikacja mobilna dostępna w App Store.
Aplikacja mobilna dostępna w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu