Moje przemyślenia

Video Chat w Gmail w wyższej rozdzielczości

Grzegorz Marczak
8

Wiem, że ostatnio dużo jest na blogu o Google ale nic na to nie poradzę, że firma ta dostarcza nam ostatnio wiele ciekawostek na temat swoich produktów. Najnowszą informacją, która myślę iż zainteresuje wiele osób jest wprowadzenie (na razie testowo) wyższej rozdzielczości do video rozmów w Gmail....

Wiem, że ostatnio dużo jest na blogu o Google ale nic na to nie poradzę, że firma ta dostarcza nam ostatnio wiele ciekawostek na temat swoich produktów. Najnowszą informacją, która myślę iż zainteresuje wiele osób jest wprowadzenie (na razie testowo) wyższej rozdzielczości do video rozmów w Gmail.

W celu aktywowania wyższej rozdzielczości w rozmowach video trzeba przełączyć naszego Gmaila język angielski a następnie w Google Labs aktywować dodatek o nazwie "video chat enhancements".

Wraz z większą rozdzielczością zyskamy też znacznie większe okno rozmowy i co za tym idzie dużo większe okno z podglądem na osobę z którą rozmawiamy. Niestety jest jeden haczyk - aby w pełni wykorzystać wyższą rozdzielczość nasz rozmówca musi mieć również aktywowany dodatek w Labsach (a pewnie niewielu użytkowników tak zagląda).Patrząc na powyższy obrazek porównujący standardową jakość video z tą po aktywacji dodatku można gołym okiem zauważyć, że różnice są znaczne.

Google na swoim blogu zapowiedziało, że to dopiero początek rozszerzeń jakie mają wprowadzić do video chata w Gmail. Jeśli więc aktywujemy wspomniany powyżej dodatek to wszystkie nowości związane z video chatem będziemy mieli automatycznie aktywowane.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail