Felietony

szukajauto.pl pomoże wybrać wymarzony samochód

Grzegorz Marczak
szukajauto.pl pomoże wybrać wymarzony samochód
28

Wybranie dobrego i odpowiadającego naszym potrzebom samochodu nie jest w cale takim łatwym zadaniem - szczególnie kiedy ktoś nie jest znawcą motoryzacji i korzysta z samochodu jako środka transportu. Szukam ostatnio samochodu dla mojej żonki i muszę przyznać, że opierając się na czyichś kryteriach...

Wybranie dobrego i odpowiadającego naszym potrzebom samochodu nie jest w cale takim łatwym zadaniem - szczególnie kiedy ktoś nie jest znawcą motoryzacji i korzysta z samochodu jako środka transportu. Szukam ostatnio samochodu dla mojej żonki i muszę przyznać, że opierając się na czyichś kryteriach i wymaganiach wcale nie jest łatwo znaleźć coś sensownego.

W takich przypadkach pomóc ma nam właśnie serwis szukajauto.pl. Jest to porównywarka samochodów, która w szybki sposób ma nam przedstawić ofertę spełniającą nasze wymagania.

Zabawę z zukajauto.pl zaczynam od zdefiniowania naszych potrzeb czyli czy ma być do sedan czy kombi, a może samochód terenowy lub van. Następnie uszczegóławiamy nasze wymagani odnośnie wyposażenia i dodatkowych elementów samochodu. Możemy też wybrać konkretną markę oraz co najważniejsze podać zakres cenowy.W całym tym dość rozbudowanym filtrze brakuje mi jednak podziału na klasę samochodu. Nie mogę w łatwy sposób określić, że szukam małego miejskiego samochodu lub też limuzyny najwyższej klasy. Myślę, że kategoria "dla kobiet" też była by przydatna :)

Po określeniu naszych wymagań serwis podaje nam listę samochodów, którymi możemy być zainteresowani. Najciekawiej jednak według mnie wygląda strona opisująca poszczególny samochód - wszystkie podstawowe informacje dobrze widoczne a dla tych którzy chcą poznać techniczne parametry techniczne są zakładki z informacjami. Jak na serwis porównywarkę przystało jest też miejsce na opinie użytkowników.

Serwis wygląda na dobrze przemyślany i dość solidnie wykonany. Moim zdaniem jest jednak kilka miejsc które można by poprawić, przede wszystkim lista samochodów spełniających nasze kryteria zawiera wiele wpisów z tym samym modelem samochodu ale z innym rodzajem wyposażenia. Przez co widzimy na przykład 5 pozycji z skodą fabią i kolejne 5 pozycji i w ten sposób na pierwszej stornie tak naprawdę mamy jedynie dwa, trzy modele samochodu. Myślę, że różnice cenowe ze względu na silnik czy wyposażenie można by rozwiązać w nieco inny sposób.

Mechanizm proponujący nam najczęściej wybierane samochody też pozostawia wiele do życzenia - szukając samochodu w przedziale 40-80 tysięcy i oglądając skodę fabię system pokazuje mi najczęściej wybieranych samochód Maybacha za 2,7 miliona:)

Przed szukajauto.pl jest bardzo trudna i daleka droga do tego aby pozyskać użytkowników - otoczenie też nie jest łatwe gdyż kategoria motoryzacyjna jest bardzo mocno obstawiona w naszym internecie. Pewną wadą serwisu jest porównywanie jedynie samochodów nowych - nie wiem czy autorzy maja zamiar zrobić krok w stronę samochodów używanych (co może być bardzo trudne do wykonania).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup