Sport

Niemiecka Bundesliga tylko na nowej platformie! Ależ robi się tłoczno!

Konrad Kozłowski
Niemiecka Bundesliga tylko na nowej platformie! Ależ robi się tłoczno!
1

Niedawno pisaliśmy o pojawieniu się DAZN w Polsce, a dziś usłyszeliśmy o planach uruchomienia platformy Viaplay w naszym kraju, na której zobaczymy między innymi Bundesligę, gdzie gra Robert Lewandowski.

Z niemałym zaskoczeniem przeczytałem tę informację, bo Viaplay raczej nad Wisłą mało kto się spodziewał. Tymczasem należąca do Nordic Entertainment Group (NENT Group) platforma zaczyna podbijać kolejne kraje, po tym jak odniosła sukces na lokalnym skandynawskim rynku. Od samego początki dostępności serwis będzie walczył z największymi o widzów - taki sygnał wysyła krok, który właśnie podjęto.

Na to czekali wszyscy kibice – w Polsce pojawi się DAZN! Znamy datę i cenę!

Bundesliga od przyszłego sezonu (tylko) na Viaplay

Dzięki umowie z Bundesliga International, prawa do transmisji rozgrywek ligowych niemieckiej piłki na najwyższym poziomie nabyła właśnie NENT Group i będzie je pokazywać na Viaplay. Kontrakt potrwa przez cztery lata od sezonu 2021/22 aż do 2024/25. Umowa obejmuje prawa na wyłączność, więc wygląda na to, że oglądający do tej pory Bundesligę na Eleven Sports i CANAL+ Sport kibice będą musieli zainteresować się nową usługą.

To bardzo ciekawe wydarzenie, ponieważ Eleven Sports jest partnerem Bundesligi w Niemczech i współpraca pomiędzy podmiotami także na innych rynkach była uznawana za oczywistość. Tymczasem pojawił się zupełnie nowy gracz, który postanowił trochę namieszać. Na pozostałych rynkach oferuje także seriale i filmy, ale w swojej ofercie posiada prawa do transmisji piłkarskiej Ligi Mistrzów, Premier League, NHL, UFC oraz NFL i European Tour.

Viaplay ma ambitne cele na polskim rynku

W materiale sport.pl czytamy słowa Andersa Jensena, prezesa i dyrektora generalnego NENT Group: "Prawa do Bundesligi należą do najlepszych praw sportowych w Polsce. Ta umowa pokazuje, jakie mamy ambicje związane z Viaplay. Naszym celem jest zajęcie wiodącej pozycji w Polsce. Wizją NENT Group jest zostanie wiodącą europejską firmą zajmującą się transmisją strumieniową.

Co obejrzymy w grudniu? Znamy pierwsze nowości na Netflix

Polscy widzowie mogą spodziewać się ciekawej i niedrogiej usługi ". W podobnym tonie wypowiada się szefostwo Bundesligi, które wspomniało o udziale naszych polskich piłkarzy (Jan Furtok, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek Robert Lewandowski)  w budowaniu wartości i rozpoznawalności ligi, nie kryjąc zadowolenia z przejęcia praw przez NENT Group oferującą serwis streamingowy.

Online'owa rewolucja w transmisjach sportowych

Niedawno byliśmy świadkami zapowiedzi uruchomienia serwisu DAZN, który w Polsce skupi się na transmisjach bokserskich, ale niewykluczone, że w przyszłości stanie się poważnym konkurentem dla Viaplay czy pozostałych platform. Co ciekawe, Eleven Sports, Eurosport czy CANAL+ już dysponują rozbudowanymi ofertami TV oraz online, więc podjęcie współpracy Bundesligi z usługą tylko przez Internet wygląda intrygująco. Jeśli w międzyczasie nie zostanie podpisana dodatkowa umowa na przekazanie praw telewizyjnych, to przyjdzie nam wkrótce przyglądać się najciekawszym wydarzeniom na rynku praw do transmisji sportowych w Polsce.

Cena Viaplay w Polsce

Poznaliśmy cenę miesięcznej subskrypcji usługi Viaplay, która wyniesie 34 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu