Windows Phone

Vevo ucieka z Windows Phone - nie jest dobrze

Jakub Szczęsny
Vevo ucieka z Windows Phone - nie jest dobrze
83

Już nie tylko banki odwracają się od systemu Microsoftu, do tego grona dołączył także niemały gracz branży rozrywkowej - Vevo. Ubiegłego weekendu do redakcji docierały informacje o tym, że aplikacja usługodawcy nie jest już dostępna dla platformy mobilnej Microsoftu. Społeczności skupionej wokół Win...

Już nie tylko banki odwracają się od systemu Microsoftu, do tego grona dołączył także niemały gracz branży rozrywkowej - Vevo. Ubiegłego weekendu do redakcji docierały informacje o tym, że aplikacja usługodawcy nie jest już dostępna dla platformy mobilnej Microsoftu. Społeczności skupionej wokół Windows Phone wydało się to oczywiście bardzo dziwne - w maju bowiem aplikacja otrzymała bardzo poważną aktualizację, dzięki której była ona wysoko oceniana przez użytkowników.

Nie można jednak powiedzieć, że była ona całkowicie bezproblemowa - niektóre oceny owej aplikacji w repozytorium Windows Phone wskazywały na jej częste zawieszanie się, a nawet wychodzenie do głównego ekranu systemu. Mimo wszystko, aplikacja na końcu swojego żywota utrzymała wynik powyżej 4 gwiazdek (z pięciu możliwych). Nie wiadomo dokładnie, jakie były intencje Vevo w zdjęciu tej aplikacji ze Sklepu dla Windows Phone - zbierała ona naprawdę dobre oceny i oferowała niezłą jakość. Stąd też zaprzestanie rozwijania swojej aplikacji przed premierą Windows 10 dla telefonów wydaje mi się całkiem dziwne. Nie ma żadnych logicznych przesłanek ku temu, by sprawie w ten sposób ucinać łeb.

Po krótkich spekulacjach na temat powodu zdjęcia aplikacji Vevo ze Sklepu Windows Phone odpowiedź nadeszła od samego właściciela usługi - ten wyjaśnił, że została ona zlikwidowana celowo - przy okazji wskazuje na dwie drogi możliwości korzystania z treści Vevo - dzięki stronie mobilnej Vevo.com oraz aplikacji YouTube'a dla tego systemu. Ponadto, producent zapewnia, że aplikacja dla Windows 8.1 dalej będzie dostępna w repozytorium.

Zatem, jeżeli korzystaliście do tej pory z aplikacji Vevo, dobrze by było, żebyście jej nie usuwali - dopóki będzie ona obecna w Waszym telefonie, dopóty będziecie mogli jej używać.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windows Phonehotmobile