Windows Phone

Niezadowolony z preview Windows 10 dla telefonów? Niedługo nowa kompilacja

Jakub Szczęsny
Niezadowolony z preview Windows 10 dla telefonów? Niedługo nowa kompilacja
36

Windows 10 dla telefonów zebrał bardzo skrajne oceny - od bardzo pozytywnych, uwzględniających fakt, iż jest to bardzo wczesna wersja do skrajnie negatywnych, niebiorących pod uwagę faktu jego nieukończenia. Ja odżegnałem się od jakiejkolwiek oceny pierwszej kompilacji, poczekam, aż Windows 10 dla u...

Windows 10 dla telefonów zebrał bardzo skrajne oceny - od bardzo pozytywnych, uwzględniających fakt, iż jest to bardzo wczesna wersja do skrajnie negatywnych, niebiorących pod uwagę faktu jego nieukończenia. Ja odżegnałem się od jakiejkolwiek oceny pierwszej kompilacji, poczekam, aż Windows 10 dla urządzeń mobilnych da nam nieco szerszy pogląd na to, jaką drogą zamierza podążać Microsoft. Niezadowoleni uczestnicy programu Insider mogą jednak zacząć oczekiwania na nową kompilację - ta jest w drodze.

Po pierwsze - dobra wiadomość dla posiadaczy niewspieranych na razie urządzeń. Niektórzy z nich wraz z kompilacją oznaczoną numerem 10038.12518 mogą otrzymać prezent od Microsoftu, jakim jest możliwość testowania oprogramowania na dotychczas nieuwzględnianych słuchawkach. Z wyciekłych danych wynika, że najprawdopodobniej dostęp do niej otrzymają urządzenia high-endowe - Lumia 930, Icon oraz 1520. Nie jest pewny los Lumii drugiej generacji ani to, czy Lumia 640 i 640 XL załapią się do programu testowego.

Zmian nie jest wiele i większość z nich jest zaszyte głęboko w systemie - chodzi przede wszystkim o płynność oprogramowania oraz poprawki w kwestii wyglądu Windows. Zmianom uległ także ekran wybierania numerów, a w dodatku będzie można przypiąć bezpośrednio z poziomu systemu ważne ustawienia - m. in połączenia USB oraz aparatu fotograficznego. Nowe opcje klawiatury zapewne mają odpowiadać obsłudze klawiatury
Bluetooth.

O ile Microsoft potwierdził, że najbliższa kompilacja zapewni nowym telefonom wsparcie w programie Windows Insider, tak nie powiedziano absolutnie nic, co mogłoby wskazać nam na datę opublikowania aktualizacji. Jednak skoro już do Internetu trafiły przecieki, możemy zakładać, że data udostępnienia kolejnej kompilacji jest już bliska - stawiam na 1,5-2 tygodnie zanim zadebiutuje ona w programie Windows Insider.

Grafika: 1, 2

Źródło: WinBeta

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu