Antyapps

Prawdopodobnie nie wiedziałeś o istnieniu tych funkcji w Spotify!

Antyapps
Prawdopodobnie nie wiedziałeś o istnieniu tych funkcji w Spotify!
0

Czasami dopiero po latach odkrywamy pewne funkcje usług, które myślimy, że znamy na wylot. Spotify to świetny przykład platformy, która towarzyszy mi na co dzień, a która cały czas zaskakuje mnie usługami o których istnieniu nie miałem pojęcia. Postanowiłem więc stworzyć listę lifehacków i mniej o...

Czasami dopiero po latach odkrywamy pewne funkcje usług, które myślimy, że znamy na wylot. Spotify to świetny przykład platformy, która towarzyszy mi na co dzień, a która cały czas zaskakuje mnie usługami o których istnieniu nie miałem pojęcia. Postanowiłem więc stworzyć listę lifehacków i mniej oczywistych funkcji, którą na pewno nie raz będziemy jeszcze aktualizować na łamach AntyApps. Dajcie znać, jeśli znacie jakieś inne sztuczki związane ze Spotify!

Spotify w Google Maps

Przełączanie się pomiędzy nawigacją i Spotify w trakcie jazdy autem to nienajlepszy pomysł. Aby tego uniknąć, mogliśmy do tej pory skorzystać z dzielonego ekranu lub pływającego bąbelka z ikoną serwisu streamingowego. Te funkcje dostępne były jedynie na Androidzie. Teraz, korzystając z Google Maps możemy uruchomić odtwarzacz z poziomu widoku mapy. Opcja dostępna jest zarówno na Androidzie, jak i na iOS. Znajdziemy ją pod hasłem „sterowanie odtwarzaniem muzyki” w sekcji „nawigacja”, która dostępna jest w ustawieniach Map Google.

Widok samochodowy

Będąc przy temacie udogodnień dla kierowców, warto wspomnieć o dedykowanym interfejsie, który ułatwia sterowanie muzyką w trakcie prowadzenia pojazdu. W ustawieniach aplikacji należy znaleźć przełącznik dla funkcji „widok samochodowy”. Po tym jak Spotify połączy się z modułem Bluetooth znajdującym się w naszym pojeździe, Spotify automatycznie ustawi dla nas interfejs z dużymi przyciskami, który ułatwi zmienianie piosenek w trakcie jazdy.

Canvas

Jeśli nudzą was zwykłe okładki płyt, które wyświetlają się na ekranie smartfona podczas odtwarzania piosenek, Spotify przygotowało dla Was coś na kształt mini-teledysków. Są to zapętlone fragmenty klipów lub zmieniające się obrazy, które stworzono z myślą o niektórych piosenkach dostępnych w serwisie streamingowym. Aby włączyć tę funkcję należy wejść w ustawienia i tam, w dziale „odtwarzanie” odnaleźć przełącznik oznaczony jako „canvas”.

Budzik ze Spotify

Ta funkcja zarezerwowana jest tylko dla użytkowników systemu Android. W aplikacji Zegar (Google Clock) można wybrać Spotify jako źródło dźwięku, który ustawimy w budziku. Ostrzegam jednak, że skorzystanie z tego rozwiązania może szybko doprowadzić do znienawidzenia ulubionych piosenek… :)

Indywidualna playlista od Shazam

Zdarza wam się identyfikować piosenki lecące gdzieś w przestrzeni publicznej za pomocą aplikacji Shazam? Jeśli tak to warto pójść o krok dalej i zautomatyzować proces dodawania rozpoznanych utworów do dedykowanej playlisty na Spotify. W ustawieniach Shazam należy kliknąć „połącz” obok ikony serwisu streamingowego w sekcji „strumieniowanie”. Zidentyfikowane piosenki będą automatycznie dodawane do playlisty „Moje utwory z aplikacji Shazam”.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu