Antyapps

MX Player w końcu ze wsparciem dla Google Chromecast!

Antyapps
MX Player w końcu ze wsparciem dla Google Chromecast!
0

Mimo że serwisy streamingowe już dawno podbiły nasze telewizory, komputery i urządzenia mobilne, aplikacje służące do odtwarzania plików wideo z całą pewnością nie poszły w odstawkę. W naszych smartfonach bardzo często mamy przecież dziesiątki filmów, które sami nakręciliśmy. Systemowe odtwarzacze...

Mimo że serwisy streamingowe już dawno podbiły nasze telewizory, komputery i urządzenia mobilne, aplikacje służące do odtwarzania plików wideo z całą pewnością nie poszły w odstawkę. W naszych smartfonach bardzo często mamy przecież dziesiątki filmów, które sami nakręciliśmy. Systemowe odtwarzacze nie zawsze spełniają nasze oczekiwania i właśnie wtedy warto zatroszczyć się o odpowiednią aplikację. MX Player to jedna z popularniejszych produkcji tego typu, która cieszy się zaufaniem milionów użytkowników Androida na całym świecie. Odtwarzacz zyskał właśnie nową funkcję, która na pewno ucieszy posiadaczy lubianego urządzenia Google Chromecast.

Jakiś czas temu MX Player trafił w ręce indyjskiej firmy Times Internet. Na szczęście projekt cały czas się rozwija i korzystają na tym nie tylko użytkownicy mieszkający w Azji. Jeśli posiadacie Chromecasta, mamy dla was kolejny argument przemawiający za tym, aby dać szansę MX Player. Aplikacja właśnie otrzymała wsparcie dla Google’owskiej przystawki smart TV, która pozwoli teraz odtwarzać lokalne pliki na ekranie telewizora.

Wsparcie dla rozwiązań typu „Cast” pojawiło się w MX Player kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz odtwarzacz pozwala na streamowanie multimediów za pomocą urządzenia Google Chromecast. Przycisk umożliwiający transmisję prosto do telewizora dostępny jest na górnym pasku menu, który wyświetla się w widoku dostępnych filmów lub bezpośrednio nad odtwarzanym wideo. Należy jednak pamiętać, że obraz ze smartfona będzie przesyłany do Chromecasta tylko wtedy, gdy nasze urządzenie mobilne będzie znajdowało się w zasięgu tej samej sieci WiFi.

Nowe rozwiązanie było podobno dostępne już od wersji 1.12.3. Użytkownicy MX Player donoszą jednak, że mogą z niego korzystać dopiero od kilku dni. Wygląda więc na to, że nowa funkcja była pierwotnie testowana przez deweloperów. Dajcie znać, czy wsparcie dla Google Chromecast w MX Player jest już dostępne w waszych smartfonach. Jestem też ciekaw, czy takie rozwiązanie sprawdza się w waszym przypadku. A może wolicie korzystać z VLC lub innego odtwarzacza, gdzie wsparcie dla Chromecast było dostępne już wcześniej? Piszcie w komentarzach!

źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu