Google

Używasz poczty Gmail? Ten pakiet aplikacji jest dla Ciebie

Redakcja Antyweb
Używasz poczty Gmail? Ten pakiet aplikacji jest dla Ciebie
16

Gmail, Google Drive, Kalendarz czy Hangouts to aplikacje, których codziennie używa wiele polskich firm. Jednak ich darmowe wersje często okazują się być niewystarczające ze względu na liczne ograniczenia, niedostosowanie kwestii bezpieczeństwa i własności danych do użytku komercyjnego. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest G Suite, dawniej znane jako Google Apps for Work.

G Suite to pakiet aplikacji znajdujących się w chmurze oferowany przez Google. Rozwiązanie przeznaczone jest dla firm, które chcą poprawić efektywność swojej pracy. Od niedawna pakiet ten jest dostępny w home.pl - czym jest i co oferuje G Suite?

Własna domena w Gmailu?

Gmail jako najpopularniejszy klient pocztowy wśród osób prywatnych jest też często pierwszym wyborem przy zakładaniu poczty firmowej, która staje się wizytówką firmy w komunikacji z klientami. I tu pojawia się pierwszy problem – adres mojafirma@gmail.com nie pomoże w budowaniu profesjonalnego wizerunku firmy i wzbudzeniu zaufania, co dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw jest ważnym elementem pozwalającym na zaistnienie na rynku i w świadomości klienta. Trzeba zatem wspierać ten proces już od pierwszego kontaktu z klientem, który zaczyna się od adresu e-mail. Posiadając go we własnej domenie, wzbudza się większe zaufanie, a w dodatku będzie on unikalny i łatwy do zapamiętania. W G Suite z łatwością przeniesiemy adres do własnej domeny, tym samym zaczniemy budować wizerunek w oparciu o znane narzędzie.

Gmail vs G Suite - podstawowe różnice

Wiele osób może zapytać - po co płacić za pocztę od Google, skoro można korzystać z narzędzia za darmo. Po pierwsze, G Suite to nie tylko sama poczta Gmail – w pakiecie otrzymuje się dobrze znane aplikacje, takie jak Kalendarz, dysk Google, komunikator Hangouts, czy pełen pakiet biurowy – dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje, które posiadają dodatkowe funkcje wspierające pracę w firmie. Przykładowo – dostępna przestrzeń na dysku Google i firmową pocztę rośnie do 30 GB w wersji Basic, a w wersji Business nawet bez limitu (poniżej 5 użytkowników każdy z nich do dyspozycji ma 1 TB). Dodatkowe miejsce na dane na pewno przyda się do przechowywania dokumentów, kopii zapasowych i plików.

Istotną informacją jest to, że wszystkie dane są w pełni synchronizowane w każdej aplikacji – wystawione zaproszenie na wideokonferencję przesłane pocztą zapiszą się w Kalendarzu, notatkę utworzoną w Keep otworzysz w Google Docs lub wprowadzisz zmiany bezpośrednio z poziomu Gmaila. Dzięki G Suite można tworzyć i modyfikować dokumenty razem ze swoim zespołem lub osobami spoza firmy, udostępniając je, aby pracować w czasie rzeczywistym i na najnowszej wersji pliku.

I być może najważniejsze - w G Suite to firma jest właścicielem swoich danych, czego nie możemy powiedzieć o darmowym rozwiązaniu.

Dla kogo jest G Suite?

Rozwiązania Google są dedykowane wszystkim firmom, niezależnie od ich rozmiaru czy etapu rozwoju, która otrzyma kompletny zestaw do wydajnej pracy. “Nasi klienci mogą być pewni, że jest to pakiet usług, który pomoże im w rozwoju swojego biznesu poprzez wykorzystanie potencjału, jaki daje praca w chmurze. Usługa G Suite jest szczególnie popularna wśród start-upów i firm otwartych na innowacje i do nich w pierwszej kolejności kierujemy usługę.” - mówi Dariusz Kowalski, szef zespołu marketplace w home.pl. Jednak G Suite jest nie tylko odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, ale także i osób prywatnych. Co trzeci użytkownik pakietu w home.pl to osoba prywatna, która chce zwiększyć pojemność konta Gmail i przestrzeni na dysku.

home.pl oferuje dwa pakiety – Basic oraz Business, które można zakupić w polskiej walucie (odpowiednio 14,90 zł i 29,90 zł netto w promocji za miesięczny abonament dla jednego użytkownika), co gwarantuje cenę niezależną od wahań kursów euro. Dodatkowo klienci home.pl mogą skorzystać z wygodnej formy płatności bez konieczności podpięcia karty kredytowej oraz z polskiego wsparcia technicznego w postaci infolinii lub czatu, aby uzyskać pomoc związaną z usługami G Suite.

Szczegóły dotyczące G Suite i dostępnych pakietów w home.pl znajdują się na stronie www.home.pl/g-suite

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu