40

Użytkownicy OneDrive’a są wściekli. Google ułatwia udostępnianie na Dysku

onedrive logo
Domyślałem się, że opisywana przeze mnie wczoraj sprawa dotycząca zmiany oferty OneDrive’a będzie miała swoją kontynuację. Użytkownicy dysku w chmurze od Microsoftu są rozgoryczeni zapowiadanymi modyfikacjami, co objawia się nie tylko poprzez niezbyt przychylne komentarze, ale także petycję, pod którą podpisało się już ponad 20 tysięcy z nich. Czy Microsoft się ugnie? Czy inicjatywa podjęta […]

Domyślałem się, że opisywana przeze mnie wczoraj sprawa dotycząca zmiany oferty OneDrive’a będzie miała swoją kontynuację. Użytkownicy dysku w chmurze od Microsoftu są rozgoryczeni zapowiadanymi modyfikacjami, co objawia się nie tylko poprzez niezbyt przychylne komentarze, ale także petycję, pod którą podpisało się już ponad 20 tysięcy z nich.

Czy Microsoft się ugnie?

onedrive.problem

Czy inicjatywa podjęta przez niejakiego Iana S. przyniesie jakikolwiek skutek? Podjęta przez Microsoft decyzja wydaje się być nieodwołalna i nawet kilkusettysięczne poparcie sugestii to raczej za mało, by korporacja z Redmond mogła zmienić zdanie. Przekonywaliśmy się jednak wielokrotnie, że siła zjednoczonej społeczności bywa naprawdę duża, a to że Microsoft straci (przede wszystkim wizerunkowo) na tych zmianach to więcej niż pewne.

Łatwiejsze udostępnianie na Dysku Google

group_sharing

A w najnowszym wpisie na blogu Dysku Google przeczytać można o nowościach, które przygotowano dla użytkowników usługi. Na celowniku Google znalazły się… powiadomienia dotyczące aktywności udostępnienia materiałów. Do tej pory jedynym śladem jaki pozostawał po takiej czynności były e-maile w skrzynce odbiorczej z informacją o udzieleniu nam dostępu. Od teraz aplikacje na Androidzie i iOS będą wysyłać takowe powiadomienia oraz te odnośnie prośby o udzielenie dostępu do pliku. To nie wszystko, gdyż programy mobilne będą także pozwalać na przyznawanie wspomnianego dostępu. Bardzo istotną zmianą jest też opcja podglądu pliku z Dysku Google na urządzeniu mobilnym – nie będzie do tego wymagane posiadanie konta.