Świat

Uroczystość z okazji zakończenia Breaking Bad transmitowana na YouTube [uwaga, spojlery!]

Kamil Ostrowski
Uroczystość z okazji zakończenia Breaking Bad transmitowana na YouTube [uwaga, spojlery!]
18

Ja pewne większość z Was wie, niedawno miał swój finał jeden z najlepszych (zdaniem wielu, najlepszy) seriali w historii. Historia Walter White’a i szeregu innych niezapomnianych kreacji z Breaking Bad dobiegła końca. Znalazła się jednak grupka fanów, którzy chcą zamknąć ten rozdział historii telewi...

Ja pewne większość z Was wie, niedawno miał swój finał jeden z najlepszych (zdaniem wielu, najlepszy) seriali w historii. Historia Walter White’a i szeregu innych niezapomnianych kreacji z Breaking Bad dobiegła końca. Znalazła się jednak grupka fanów, którzy chcą zamknąć ten rozdział historii telewizji w odpowiedni sposób. Wszystko transmitowane na YouTube.

Parę dni temu po sieci rozeszła się wieść, że grupka fanów Breaking Bad chce zorganizować pogrzeb Waltera White’a, głównej postaci z serialu, która ginie w ostatnim odcinku (ostrzegałem przed spojlerami, prawda?). Ojciec, manipulant i baron narkotykowy, który zachłysnął się władzą i możliwościami płynącymi z produkowania metaamfetaminy, odszedł w laboratorium. Ciężko nazwać to happy endem, z drugiej jednak strony – niewiele jest osób, którym to zakończenie nie przypadło do gustu.

Akcja serialu działa się w dużej części w Albuquerque w Nowym Meksyku. Tam też odbędzie się fikcyjny pogrzeb Waltera White’a. Symboliczny, ale z „pełnym pakietem”. Będzie urna, taka jak używana przy kremacjach. Będzie wreszcie stypa w pobliskiej restauracji. Żeby wziąć udział w uroczystości należy złożyć datek na specjalny fundusz, z którego środki zostaną przeznaczone na pomoc bezdomnym w Albuquerque . Organizacja na rzecz której zostaną przeznaczone pieniądze zajmuje się także pomocą uzależnionym od narkotyków. Na ten cel mają iść pieniądze (brzmi dosyć sensownie).

Całe wydarzenie ma być transmitowane za pośrednictwem YouTube. Widocznie w Google również znalazło się kilku fanów Breaking Bad (raczej kilka/kilkadziesiąt) tysięcy, ponieważ zaofiarowali oni możliwość relacjonowania stypy i pomocy w jej obsłudze za darmo. Oglądający również będą mogli składać datki na pomoc bezdomnym i uzależnionym w Albuquerque – na stronie transmisji znajdzie się przycisk „donate”.

„Pogrzeb” zaplanowany jest na sobotę, godzinę 8:30 czasu polskiego (16:30 czasu lokalnego).

Mam przeczucie, że wielu fanów Breaking Bad poczuje się w obowiązku właściwie pożegnać bohaterów serialu. Z jednej strony myślę sobie, że to przesada, z drugiej – cel szczytny, a dzieło wybitne.

PS. Mała ciekawostka - Walt Junior, syn Waltera podejrzanie często je w serialu śniadania. Głównie wtedy pojawia się na planie. Powstał nawet mem z tym związany.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGoogle