Polska

UPC wprowadza usługę mobilnego dostępu do internetu – UPC Wi-Free

Grzegorz Ułan
UPC wprowadza usługę mobilnego dostępu do internetu – UPC Wi-Free
70

Do tej pory UPC kojarzyło nam się z szybkim dostępem do sieci w naszym domowym zaciszu. Okazuje się, że UPC próbuje właśnie wyjść poza te ramy i udostępnił nową darmową usługę mobilnego dostępu do sieci UPC Wi-Free. Jak to będzie działać? Otóż od teraz, również na urządzeniach mobilnych, klienci...

Do tej pory UPC kojarzyło nam się z szybkim dostępem do sieci w naszym domowym zaciszu. Okazuje się, że UPC próbuje właśnie wyjść poza te ramy i udostępnił nową darmową usługę mobilnego dostępu do sieci UPC Wi-Free.

Jak to będzie działać? Otóż od teraz, również na urządzeniach mobilnych, klienci UPC (z usługą prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s) będą mogli łączyć się z siecią (jeśli będą znajdowali się w zasięgu sieci UPC Wi-Free), korzystając z modemów domowych (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925) pozostałych klientów (którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s).

Jak zapewnia UPC, usługa jest bezpieczna, klienci łączący się przez urządzenia mobilne nie będą mieli dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta czy do samego urządzenia, z którego korzysta. Dla usługi Wi-Free przeznaczone będzie dodatkowe pasmo pobierania danych, które też nie będzie wpływało na prędkość aktualnego łącza klientów.

UPC Wi-Free zostanie automatycznie włączone. Jeśli ktoś nie będzie chciał korzystać czy udostępniać sieci, musi wyłączyć tę usługę w systemie Moje UPC (opcja opt-out). Natomiast, aby zalogować się do sieci Wi-Free, wystarczy nr ID klienta oraz jego numer PESEL.

Na chwilę obecną UPC Wi-Free testowo będzie dostępne dla klientów UPC w Sopocie, ale po pozytywnych rezultatach jej zasięg rozszerzany będzie o kolejne polskie miasta.

Aktualizacja

W odpowiedzi na pojawiające się już w komentarzach Wasze wątpliwości, co do tej usługi, UPC przesłało nam krótkie wyjaśnienie:

  • UPC Wi-Free jest całkowicie odrębną siecią
  • Każdy, kto łączy się z Wi-Free otrzymuje oddzielny adres IP na czas swojej sesji (nawet pula adresów IP wi-free jest oddzielna od puli adresów IP sieci domowej UPC)
  • UPC Wi-Free nie ma wpływu na łącze klienta (szybkość i stabilność łącza klienta pozostaje taka sama)

Osoba łącząca się z siecią UPC Wi-Free za pośrednictwem czyjegoś modemu jest identyfikowana przez przydzielony mu adres IP oraz danymi dostępowymi do sieci Wi-Free (loginem i hasłem).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile