Telewizja

UPC wprowadza mobilną telewizję! My już testowaliśmy

Grzegorz Marczak
UPC wprowadza mobilną telewizję! My już testowaliśmy
35

UPC Polska ogłosiło dziś wprowadzenie do Polski nowej usługi Horizon.tv, czyli mobilnej telewizji cyfrowej. W ofercie mamy 100 najpopularniejszych kanałów telewizyjnych, łącznie z National Geographic Channel, Nat Geo Wild, BBC Lifestyle, BBC Entertainment itp. Telewizję za pomocą usługi Horizon,...

UPC Polska ogłosiło dziś wprowadzenie do Polski nowej usługi Horizon.tv, czyli mobilnej telewizji cyfrowej.

W ofercie mamy 100 najpopularniejszych kanałów telewizyjnych, łącznie z National Geographic Channel, Nat Geo Wild, BBC Lifestyle, BBC Entertainment itp. Telewizję za pomocą usługi Horizon, będziemy mogli więc oglądać zarówno na tablecie, telefonie jak również na komputerze stacjonarnym.

Jak można skorzystać z Horizon.tv? Tutaj pojawiają się moje wątpliwości, bo usługa z tego co zrozumiałem, jest dostępna tylko dla klientów pakietów Select Extra HD i Max Extra HD, posiadających usługi internetowe UPC. Czyli nie każdy będzie mógł zapłacić i skorzystać z mobilnej telewizji. Dobrą informacją jest natomiast to, dla klientów pakietu Max Extra HD usługa jest dostępna bezpłatnie. Natomiast abonenci pakietu Select Extra HD mogą korzystać z usługi bezpłatnie do 31 lipca 2014 r. Po tym terminie będzie ona dostępna dla nich za 5 zł brutto miesięcznie - oczywiście jeśli ktoś się zdecyduje skorzystać z tego rozwiązania.

Jak to działa? Pobieramy z Google Play lub App Store aplikację lub logujemy się przez stronę horizon.tv i oglądamy. W moim przypadku przetestowałem jak działa aplikacja na Androida, na Samsung Galaxy Note 3. Ekran duży więc powinno oglądać się przyjemnie. I tak też jest.

Co oferuje sama aplikacja? Mamy podgląd do aktualnie emitowanych programów, cały program telewizyjny. Funkcje zdalnego nagrywania i przypomnienia, możliwość obejrzenia filmów "na żądanie" oraz wyszukiwarkę filmów i seriali. Dodatkowo w konfiguracji aplikacji możemy zdefiniować sobie ulubione kanały, dzięki czemu nasz stream będzie jeszcze bardziej przejrzysty.

Samo działanie aplikacji mogę ocenić na 4+. Stream filmów jest płynny, nic się nie zacina, jakość obrazu jest dobra, choć brakuje mi informacji o rozdzielczości. Szukałem na stronie horizon i na razie na szybko nie znalazłem nic na ten temat. Dodatkowo w pakiecie kanałów, które dostajemy nie znajdziemy chyba kanałów HD, nie wiem czy jest to przejściowa sytuacja czy świadoma decyzja. Przypomnę jednak, że w przypadku tej usługi mówimy zarówno o smartphonach, tabletach jak również telewizorach.

Problemem jest dla mnie też fakt, że Horizon.tv ma ograniczenia regionalne. Jeśli więc będę za granicą i będę chciał obejrzeć mój ulubiony serial na Polsacie (żarcik taki) to niestety przywita mnie znienawidzony komunikat o ograniczeniach.

Generalnie jednak bardzo pozytywnie oceniam nową usługę UPC. Wreszcie można legalnie obejrzeć nasz ulubiony program na urządzeniu przenośnym czy komputerze bez kombinowania z jakimiś dziwnymi usługami internetowymi. Czy 5 PLN jest to dużo za tego typu telewizję? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, jak zwykle wszystko pewnie zależy od naszych potrzeb i tego jak często i co oglądamy w telewizji.

Sprawdź aktualne promocje UPC!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu